15/04/2024
Agxialos Legends 17 19 21 16 - 73 -
Sicarios BC 22 27 29 22 - 100 -

Έτοιμοι για τον τελικό οι Sicarios BC!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση που ξεκίνησε με έντονη ένταση και ανταγωνισμό από τα πρώτα λεπτά. Κατά το πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ανταλλάσσουν καλάθια και η πίεση είναι υψηλή από τις δύο πλευρές. Οι καλύτεροι παίκτες των Sicarios, Σπυρόπουλος και Παπαθανασίου, επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους και συμβάλλουν στο να διατηρήσει η ομάδα τους μια μικρή διαφορά.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Sicarios επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των Σπυρόπουλου, Μητσάκη και Παπαθανασίου, η ομάδα τους καταφέρνει να δημιουργήσει μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία διαμορφώνοντας κατ΄ αυτό τον τρόπο το σκορ ημιχρόνου σε 36-49.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Agxialos Legends βρίσκονται υποχρεωμένοι να αντιδράσουν έναντι της ορμητικής πίεσης των Sicarios. Παρόλο που οι Καραγκιαούρης και Μπίσκας προσπαθούν να ανταποκριθούν, η διαφορά στο σκορ διευρύνεται υπέρ των αντιπάλων τους, καθιστώντας δύσκολη την ανατροπή του αποτελέσματος σε αυτό το σημείο.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι Agxialos Legends δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι Sicarios BC έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 73-100.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Αθανάσιος Σπυρόπουλος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 23 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Για τους Agxialos Legends ξεχώρισε ο Γεώργιος Καραγκιαούρης οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 13 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Agxialos Legends: Γιαγκόπουλος 16(4), Γιαχανατζής 11(1), Γκοτζαμάνης 4, Καραγκιαούρης 13, Μαρκόπουλος 6(2), Μαυρίδης, Μιχέλης 4(1), Μπίσκας 14(4), Παράσχος 3(1), Πρωτογερόπουλος 2

Sicarios BC: ΓκαβέζοςΑντ. 12, ΓκαβέζοςΑρ. 16(2), Μητσάκης 7(1), Μούμογλου 6, Πανταζής 2, Παπαθανασίου 13(1), Παπασταθόπουλος, Πασχαλίδης 16(3), Σπυρόπουλος 23(5), Στεφανίδης, Φόρογλου 5(1)