19/03/2024
BEER & ROLL 2 17 18 7 - 44 -
Net Reapers 9 10 17 11 - 47 -

''Πύρρειος'' νίκη για τους Net Reapers, βλέπουν ξανά οχτάδα

Σε ένα παιχνίδι ιδιαίτερα σκληρό και επεισοδιακό, με ανατροπές και πολλές μάχες στα όρια του φάουλ, που είχε ως αποτέλεσμα τον τραυματισμό αρκετών παικτών εκατέρωθεν, οι Net Reapers επιβίωσαν από το θρίλερ και πήραν μια τεράστια νίκη επί των άμεσων ανταγωνιστών τους για την οχτάδα, Beer and Roll (44-47), κάνοντας έτσι ένα πολύ σημαντικό βήμα για την είσοδο στα Play Offs.

Το ματς ήταν επεισοδιακό από την Α' περίοδο, με τους Net Reapers να μπαίνουν πάρα πολύ δυνατά και με ατσάλινη άμυνα να προηγούνται με 2-9 στο ξεκίνημα. Στη Β' περίοδο, το παιχνίδι ήταν πολύ πιο θεαματικό και οι Net Reapers, αν και δέχτηκαν ένα επιμέρους σκορ 18-17, κατάφεραν να μείνουν μπροστά στο σκορ (20-26) μέχρι και την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, το παιχνίδι εξελίχθηκε σε... μία σου και μία μου, με τον Τζίφο να βάζει μεγάλα σουτ από πλευράς Net Reapers και τον Λεμποτέση να είναι ο κορυφαίος των BNR. Τα πάντα κρίθηκαν στην τελευταία κατοχή του παιχνιδιού, με το σκορ στο 44-45 υπέρ των Reapers, με τον Λεμποτέση να υποπίπτει σε επιθετικό φάουλ λίγα δευτερόλεπτα πριν την εκπνοή. Ο Τζίφος σφράγισε με βολές το τελικό 44-47 και οι Net Reapers πανηγύρισαν μια πολύ μεγάλη νίκη.