26/04/2024
Baboulas BC 15 17 14 6 - 52 -
Sky is the limit 13 15 10 10 - 48 -

Συνεχίζουν με φόρα οι Baboulas!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με έναν ισορροπημένο ανταγωνισμό, με και τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν καλάθια και να διεκδικούν κάθε πόντο. Οι Baboulas κατάφεραν να πάρουν μια μικρή διαφορά στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, αλλά οι Sky Is The Limit δεν έμειναν πίσω, κρατώντας το παιχνίδι εξαιρετικά ανοιχτό.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ανταγωνισμός εντάθηκε ακόμα περισσότερο, με κάθε ομάδα να παλεύει για κάθε πόντο. Οι Baboulas προσπάθησαν να εδραιώσουν το προβάδισμά τους με τους Τσανίδη και Κατσούρη να επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους στο γήπεδο, ενώ οι Sky Is The Limit δεν έμειναν πίσω, καταφέρνοντας να διατηρήσουν τη διαφορά σε λογικά επίπεδα.

Καθώς προχωρούσε το παιχνίδι προς το τρίτο δεκάλεπτο, οι Baboulas κατάφεραν να αποκτήσουν μια σημαντική διαφορά στο σκορ, χάρη στη συνεργασία των Τσανίδη και Κατσούρη. Οι Sky Is The Limit προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η άμυνα των Baboulas ήταν ανίκητη, κρατώντας την ομάδα τους στο προβάδισμα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Sky Is The Limit κατάφεραν να κάνουν μια αντεπίθεση και να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ, καθιστώντας το παιχνίδι ακόμα πιο απρόβλεπτο. Οι Baboulas όμως κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, ολοκληρώνοντας το ματς με μια σημαντική νίκη με σκορ 52-48.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Δημήτρη Τσανίδης που άγγιξε το Double Double καθώς έχει 21 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Sky Is The Limit είναι ο Αναστάσης Τσάνης που έβαλε 14 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Baboulas BC: Κατσούρης 10 , Μπερμπέρης 9 , Δέλκος , Οργαντζής , Ψάθας 2 , Παλαμήδης 4 , Κυρσανίδης 6 , Τσανίδης 21 (2)

Sky Is The Limit: Καρυοφύλλης 3 (1) , Νάσκος 6 , Λεφάκης Α. 8 (2) , Τσάνης 14 (3) , Πίτσος , Κουτσαρης , Λεφάκης Δ. 3 (1) , Καφάσης 2 , Κοτζαδάμης 12