ΤΜΡ
0
0

Ανακεφαλαίωση

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που ήταν ντέρμπι μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο, ο Άξονας κατάφερε να επικρατήσει των Τιτάνων.

Οι τυπικά γηπεδούχοι Τιτάνες μπήκαν εξαιρετικά δυνατά στο παιχνίδι, ο Βασιλειάδης τα έβαζε από παντού (δέκα πόντοι) και με άξιους συμπαραστάτες  τους Καλαθά και Δημητριάδη που είχαν από τέσσερις και πέντε πόντους αντίστοιχα, έβαλαν δύσκολα στον αήττητο Άξονα. Οι φιλοξενούμενοι ακολουθούσαν κατά πόδας, ο Ερμείδης με δέκα προσωπικούς πόντους, ο Μαργώνης με δύο τρίποντα και ο Κυπριανίδης με έξι πόντους έδειχναν ότι το παιχνίδι θα κρινόταν στις λεπτομέρειες. Σκορ δεκαλέπτου 25-23.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ανέλαβε ο Τραχανέλης για λογαριασμό του Άξονα και με τέσσερα τρίποντα κατάφερε να βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ. Δημητριάδης, Καλογήρου και Τράκας σκόραραν τους περισσότερους πόντους της ομάδας τους. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 39-48.

Στην επανάληψη ο Ερμείδης με 11 προσωπικούς πόντους και ο Τραχανέλης με δύο τρίποντα συνέχισαν να διευρύνουν τη διαφορά για τον Άξονα. Από την άλλη, Μάκης Βασιλειάδης και Δημήτρης Τράκας προσπάθησαν να κρατήσουν την ομάδα τους κοντά στο σκορ. Αποτέλεσμα δεκαλέπτου 13-22.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Τιτάνες σκόραραν περισσότερους πόντους.Ο Καλογήρου πέτυχε δέκα με δύο τρίποντα αλλά δεν ήταν αρκετά για να καταφέρουν να μειώσουν τη διαφορά. Απο τον Άξονα, Κυπριανίδης και Σαρόγλου πέτυχαν από δύο πόντους. Τελικό σκορ 65-81.

Τιτάνες (Καράτσιαλης): Λάππας, Αλειφτήρας, Τράκας 9(1), Τσιβελεκίδης, Βασιλειάδης 17(1), Νούτσιας 2, Δημητριάδης 8(2), Καλογήρου 15(2), Καζαντζής 4, Καλαθάς 6, Σαρασίτης 4.

Άξονας (Μαργώνης): Κετεντζόγλου, Τραχανέλης 24(7), Γκάτζιος, Ερμείδης 32(1), Σαρόγλου 5, Μαργώνης 6(2), Κυπριανίδης 14, Παπαδήμος.

Τί μας άρεσε: Η επιστροφή Καλογήρου και το level up όλων των παικτών των Τιτάνων καθώς και η απίστευτη ευστοχία του Τραχανέλη από το τρίποντο