20/07/2020
Koutchers 6 12 7 12 - 37 -
Dilaveri 12 21 12 14 - 59 -

Και τώρα… τελικός για Dilaveri!

Μπαίνοντας αποφασισμένοι και συγκεντρωμένοι στο παρκέ απέναντι στους Koutchers  και παρά τη μεγάλη απουσία του Γόντικα οι παίχτες του Dilaveri πήραν με πειστική εμφάνιση και σκορ 37-59 την πρόκριση στον τελικό της Development κατηγορίας όπου θα αντιμετωπίσουν τους Wolves, σε μια αναμέτρηση που θα κρίνει το τρόπαιο και που αναμένει όλος ο κόσμος του Basketaki.

Ελλείψει Μπιζιώτη φάνηκε εξαρχής πως θα υπήρχε πρόβλημα στη δημιουργία και το σκοράρισμα για τους Koutchers, με την ομάδα του Τηγανήτα να σκοράρει το πρώτο της καλάθι στο έβδομο λεπτό και το Dilaveri από την άλλη να βρίσκει λύσεις με Καλλιμάνη και Ζουμπούλη για το 6-12 πρώτου δεκαλέπτου.

Βογιατζάκης Μούτσος και Πουπάκης Δ. με τρίποντες βόμβες έδωσαν την απαραίτητη ώθηση και ψυχολογία στους φιλοξενούμενους να πάρουν για τα καλά τα ηνία του αγώνα, ενώ από την άλλη οι Μίχος και Τηγανήτας έκαναν ο,τι μπορούσαν για να διατηρήσουν μεσα στο παιχνίδι τους Koutchers, με το ημίχρονο να κλείνει στο 18-33 για Dilaveri.