29/06/2020
Μίνωες 4 10 6 9 - 28 -
Tebelwolves 10 11 5 14 - 35 -

Κλείδωσαν την παραμονή οι Tebelwolves!

Το απόγευμα της Κυριακής, 28 Ιουνίου, στο κλειστό του Περιστερίου, οι Tebelwolves κλείδωσαν την παραμονή τους επικρατώντας με 28 – 35 απέναντι στους Μίνωες σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από την αστοχία των δύο ομάδων.

Οι Tebel πατούσαν καλύτερα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και είχαν προβάδισμα με Καραγρηγορίου, Γεράνιο και τρίποντο του Μασοκώστα, ενώ για τους Μίνωες ο Γκάτζιας μείωνε σε 3 – 6. Γεράνιος και Μασοκώστας πέτυχαν από ένα καλάθι ακόμα για τους φιλοξενούμενους διαμορφώνοντας το 3 – 10.
Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τρίποντο του Καραγρηγορίου που έστειλε την διαφορά στους 10, αλλά στη συνέχεια Δερδελάκος, Μάρκος και Παπαστάμος βρήκαν λύσεις και μείωσαν σε 8 – 13.Γεράνιος και Πενταγιώτης για τους Tebel, Πατίρης,Μπουραζάνης από την άλλη διαμόρφωσαν το 13-17 σκορ ημιχρόνου.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με καλάθι του Γεράνιου για τους φιλοξενούμενους, αλλά οι Μίνωες ανέβασαν την απόδοσή τους και με Κυριακόπουλο, Παπαστάμο και Δερδελάκο έφεραν το ματς στα ίσια 19 – 19.Ένα δίποντο του Παπαγεωργίου και μία βολή του Καραγρηγορίου διαμόρφωσαν το 19 – 22.