ΤΜΡ
0
0

Ανακεφαλαίωση

Δύο στα δύο για τους Στιφάδο Bulls στην Elite League, καθώς στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής κέρδισαν την μαχητική πεντάδα της Hall of Fame με 63-50, αφήνοντάς την χωρίς νίκη, παρά το γεγονός πως ήταν ανταγωνιστική μέχρι το φινάλε!

Καλύτερη ήταν η Hall of Fame στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, καθώς με 5 πόντους του Σταυρόπουλου, 3 του Αγγελόπουλου και τριποντάκι του Χόντου, προηγήθηκε με 11-15. Για τους γηπεδούχους στα πρώτα λεπτά από 2 πόντους έβαλαν οι Καττής, Μιχάλης, Μπαλαούρας, Μαστρακούλης και Θεοδωρόπουλος.

Στην δεύτερη περίοδο οι “Φημισμένοι” διατήρησαν με νύχια και με δόντια το τιμόνι στα χέρια τους και με 5 νέους πόντους του Σταυρόπουλου, πήγαν στα αποδυτήρια όντας σε θέση οδηγού με 25-26. Το δίδυμο Βρεττού – Πρόκου τραβούσε το κουπί στην επίθεση των Στιφάδο Bulls σε εκείνο το διάστημα με 6 και 4 πόντους, αντίστοιχα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου το συγκρότημα του Κοσμίδη πάτησε γκάζι και με 7 πόντους του Μπασδάνη, 4 του Μιχάλη, 4 του Θρουβάλα και τρίποντα των Πρόκου – Ντούφα, έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο στο +9, 48-39. Την Hall of Fame κράτησαν ζωντανή σε εκείνο το διάστημα οι Χόντος (7π), Σταυρόπουλος (3π) και Αγγελόπουλος (3π). Σκορ τρίτης περιόδου 48-39!

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι “Ταύροι” είχαν περισσότερες δυνάμεις και με ακόμη δύο τρίποντα του Μπασδάνη και 4 πόντους του Μαστρακούλη, έφτασαν δίκαια στη νίκη με 63-50. Για τους φιλοξενούμενους στα τελευταία λεπτά πάλεψαν οι Αγγελόπουλος (5π) και Σαραντόπουλος (4π), ενώ έμειναν με 4 παίχτες λόγω αποβολής του τελευταίου με πέμπτο φάουλ.

Οι νικητές τελείωσαν το ματς έχοντας 6/11 βολές, 21/51 δίποντα και 5/27 τρίποντα. Πήραν 56 ριμπάουντ, έδωσαν 11 ασίστ, έκλεψαν 7 φορές, έκαναν 8 λάθη και είχαν 2 κοψίματα. Στον αντίποδα, οι φιλοξενούμενοι είχαν 11/18 βολές, 12/44 δίποντα και 5/22 τρίποντα. Μάζεψαν 39 ριμπάουντ, μοίρασαν 8 ασίστ, έκλεψαν 7 φορές και έκαναν 11 λάθη.

Κορυφαίος των Στιφάδο Bulls ο Μιχάλης με 12 πόντους, έχοντας 2/2 βολές, 5/9 δίποντα και 0/2 τρίποντα. Μάζεψε 7 ριμπάουντ, έκλεψε 2 φορές και έκανε 1 λαθάκι. Πολυτιμότερος της Hall of Fame ο Σαραντόπουλος με 10 πόντους, έχοντας 5/13 δίποντα και 0/2 τρίποντα. Πήρε 9 ριμπάουντ, έδωσε 1 ασίστ και ήταν αλάνθαστος.

Στιφάδο Bulls (Κοσμίδης): Μπαλαούρας 2, Πρόκος 9 (2), Καττής 4, Μαστρακούλης 6, Θεοδωρόπουλος 2, Μιχάλης 12, Θρουβάλας 4, Μπάγιας, Μπασδάνης 12 (2), Βρεττός 7, Ντούφας 5 (1)

Hall of Fame (Σταυρόπουλος): Αγγελόπουλος 13 (2), Χόντος 8 (1), Σταυρόπουλος 13 (2), Κριθαρούλας 6

Τι μας άρεσε: Η υπερπροσπάθεια που έκανε η πεντάδα της Hall of Fame κόντρα στους πολύ δυνατούς φέτος Στιφάδο Bulls!