ΤΜΡ
0
0

Ανακεφαλαίωση

Μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα όπου η νίκη ήταν μονόδρομος και για τις δύο ομάδες με σκοπό την είσοδο στα play off του πρωταθλήματος, οι SKG Sonics κατάφεραν να αναδειχτούν νικητές απέναντι στους Sintrim Team με σκορ 50-37.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και είχαν πλουραλισμό στο σκοράρισμα. Τροφίδης και Καποδίστριας έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους. Από την άλλη, Λιβέρης, Μαυράκης και Νατσίδης, όντας εύστοχοι από τη γραμμή των βολών, κράτησαν την ομάδα τους ζωντανή. Σκορ δεκαλέπτου 17-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν ισοδύναμες από άποψη σκοραρίσματος, ο Ζωπίδης ανέλαβε με τέσσερις προσωπικούς πόντους από τους γηπεδούχους, Λιβέρης και Τρούπκος από τους Sintrim Team. Σκορ δεκαλέπτου 8-8.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και αποφασισμένοι να κλειδώσουν την υπόθεση νίκη όσο πιο νωρίς μπορούσαν. Ο Τροφίδης με δέκα πόντους και δύο τρίποντα βοήθησε την ομάδα του πολύ σε αυτό με την πολύτιμη βοήθεια ως προς το σκοράρισμα του Κωνσταντινίδη. Λιβέρης και Σβεντσίδης από πλευράς φιλοξενούμενων πέτυχαν συνολικά έξι πόντους. Έτσι το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με το επιμέρους 17-06.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Sintrim έκαναν την αντεπίθεσή τους με τους Λιβέρη και Σβεντσίδη να είναι ασταμάτητοι. Ασταμάτητος ήταν όμως και ο Τροφίδης που πέτυχε και τους οκτώ πόντους της ομάδας του ευστοχώντας μάλιστα σε δύο τρίποντα. Τέλος αγώνα και σκορ 50-37 υπέρ των SKG Sonics.

SKG Sonics (Μελισσάς): Κωνσταντινίδης 7, Καζαντζής 2, Μελισσάς, Μπραούζης 2, Αγράγγελος, Μπεντής 1, Ρωμούδης 1, Καποδίστριας 3, Γκουβής, Ζωπίδης 6, Δούκας 2, Τροφίδης 26(4).

Sintrim Team (Μπούζης): Τρούπκος 5, Λιβέρης 14, Μαυράκης 2, Σβεντσλιδης 12, Κωστάκης 1, Νατσίδης 3, Μπούζης.

Τί μας άρεσε: Η ένταση του αγώνα, η θέληση για νίκη και από τις δύο ομάδες, φυσικά και ο αγαπημένος μας Στέλιος Νατσίδης των Sintrim Team που για ακόμα μια φορά ήταν απολαυστικός.