ΤΜΡ
0
0

Ανακεφαλαίωση

Ξεκίνημα με νίκη στο πρωτάθλημα της Master κατηγορίας για τους Harlems αφού κατάφεραν να κερδίσουν με 58-51 τους Titans στο κλειστό του Περιστερίου.

Στην πρώτη περίοδο ο Μούρτος άνοιξε το σκορ για να ακολουθήσουν έξι σερί πόντοι από τους Σταυρόπουλο, Δαμίγο και Σιάμο για το 6-2. Κάντζιος και Καλίκος αύξησαν τη διαφορά για να έρθει με τρεις βολές ο Καρατσόλης για το τελικό 12-8 της πρώτης περιόδου.

Η δεύτερη περίοδος άνηκε στους Harlems που ήταν αρκετά εύστοχοι! Ο Σταυρόπουλος σκόραρε και στην αμέσως επόμενη φάση ο Κάντζιος ευστόχησε στο πρώτο τρίποντο του αγώνα. Καρατσόλης και Καμιώτης μείωσαν για τους Titans. Όμως με ένα 7-0 σερί με τους Μότσιο και Δαμίγο οι Harlem αύξησαν κι άλλο τη διαφορά. Ο Παρασκευόπουλος σκόραρε από το ύψος της βολής και ο Καρράς από τη γραμμή των βολών για το 26-13. Καλίκος και Κρητικός για τους Harlems και Καμιώτης, Μούρτος και Καραγεωργάκης έγραψαν το τελικό 36-20.

Με δυο συνεχόμενα εύστοχα τρίποντα του Καμιώτη και δίποντο του Καραγεωργάκη οι Titans κατάφεραν να πλησιάσουν στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, όμως οι Σταυρόπουλος και Σιάμος σκόραραν και διατήρησαν διαφορά ασφαλείας για την ομάδα τους. Η περίοδος έκλεισε με το σκορ στο 46-33.

Η τέταρτη περίοδος άρχισε όπως η προηγούμενη αλλά στα αντίθετα καλάθια. Καρράς και Καλίκος σκόραραν από τα 6,75 ενώ για τους Titans Καρατσόλης μετά από επιθετικό ριμπάουντ και Καραγεωργάκης σκόραραν για να μειώσουν τη διαφορά. Με πέντε συνεχόμενους πόντους του Κατσιφή και τέσσερις του Τριανταφύλλου μείωσαν στους εφτά και έδωσαν ελπίδα στους Titans. Δαμίγος και Σιάμος όμως με τέσσερις πόντους ο καθένας στον αιφνιδιασμό κλείδωσαν το ματς για τους Harlems. Το τελικό σκορ έγραψε ο Μούρτος με φοβερό buzzer beater τρίποντο από πολύ μακριά για το τελικό 58-51!!!

Οι γηπεδούχοι είχαν 15/21 βολές, 17/51 δίποντα, 3/14 τρίποντα, 52 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 12 κλεψίματα και 21 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι τέλειωσαν με 12/26 βολές, 12/42 δίποντα, 5/20 τρίποντα, 35 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 11 κλεψίματα, 18 λάθη.

Mvp της αναμέτρησης ο Καρράς με 7 πόντους, 2/2 βολές, 1/3 δίποντα, 1/1 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα έχοντας 3 λάθη. Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Καραγεωργάκης με 5 πόντους, 2/8 δίποντα, 16 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 λάθος.

Harlems (Ρουσιώτης): Κρητικός 2, Καραμπάς 2, Κάντζιος 5, Σιάμος 9, Καρράς 7, Μότσιος 5, Σταυρόπουλος 9, Καλίκος 11, Δαμίγος 8

Titans(Ηλιαδάκης): Ηλιαδάκης Ιωαν. 2, Νυδριώτης, Καμιώτης 8, Μούρτος 9, Καρατσόλης 9, Τριανταφύλλου 6, Ηλιαδάκης Ευαγ. Παρασκευόπουλος 4, Μπαμπάτσικος, Κατσιφής 8, Καραγεωργάκης 5

Τι μας άρεσε: Το φοβερό τρίποντο του Μούρτου με τη λήξη του παιχνιδιού!!!