Summer Development League 23/24

Με ωραίο μπάσκετ το ροζ για την Trelleborg!

Βράδυ Σαββάτου στο κλειστό του Μαζαράκη οι Beeranhas, υποδέχθηκαν την Peristeri Trelleborg, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν τρομερή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο και να επικρατούν με 34-57.

Τρίτη σερί για την καλοκαιρινή Φιορετσίνα!
Βράδυ Σαββάτου στο κλειστό του Μαζαράκη οι Kourkoutes All-Star υποδέχθηκαν την Φιορετσίνα, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 47-55 και να συνεχίζουν αήττητοι στο Summer League.

Μιχαλακάκος πάντα και παντού!
Με το μεγάλο τους αστέρι να κάνει triple double και κάνοντας μια άκρως ενθαρρυντικό εμφάνιση για τη συνέχεια του πρωταθλήματος, οι Frigo Driver επιβλήθηκαν της Drink Team με σκορ 61-75 στο ΣΕΦ!
Έσπασε το ρόδι η Giderpool!

Ανεβάζοντας ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο, η Giderpool επικράτησε 48-31 των Hungry Wolves και πήρε την πρώτη της νίκη στο Summer League.

Πρώτη νίκη για τους Dominatorz!

Την πρώτη τους νίκη στο Summer League πανηγύρισαν οι Dominatorz, οι οποίοι επικράτησαν 38-47 της Buzzer Beer.

3ο ματς, 3η νίκη για τον Koloso Dunk n’ Donuts!

Ο Kolosos Dunk n’ Donuts βρήκε τις λύσεις που χρειαζόταν στην τελευταία περίοδο ώστε να πάρει τη νίκη απέναντι στους Αρειανούς με 54-62. Οι γηπεδούχοι, αν και με μόλις μία εξάδα διαθέσιμη, στάθηκαν εξαιρετικά καλά στο ματς, όμως στο φινάλε οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το τρόπο να «καθαρίσουν» τη νίκη και να κάνουν το «3Χ3» στη Summer Development League. Αντίθετα, οι Αρειανοί δεν κατάφεραν ούτε αυτή την αγωνιστική να πανηγυρίσουν τη πρώτη τους νίκη και έτσι πλέον βρίσκονται στο 0-3.

Συνεχίζει με το απόλυτο η Μία+Μία!

Με το απόλυτο συνεχίζει η Μία+Μία που το βράδυ του Σαββάτου 27 Απριλίου ξεπέρασε το εμπόδιο των Chicago Bullshit επικρατώντας με 66-71. Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους φιλοξενούμενους να εκμεταλλεύονται και τις βολές τους στο φινάλε και να φτάνουν τελικά στη 3η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια (3-0). Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους επέστρεψαν στις ήττες και πλέον μετρούν 2 ήττες και μία νίκη στη Summer Development League.

Τρελαίνουν κόσμο οι Trailers!

Κυριακή βράδυ στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Development League, οι Trailers επιβεβαίωσαν για τρίτη συνεχόμενη φορά οτι βρίσκονται σε εκπληκτική αγωνιστική κατάσταση, καθώς μετά από ένα άκρως ανταγωνιστικό παιχνίδι νίκησαν τους φοβερους και τρομερούς Porto Raftors με σκορ 58-49!

Αήττητοι και ωραίοι οι Fast Break!

Κυριακή απόγευμα στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Development League, οι Fast Break εκμεταλλευόμενοι την εμπειρία και την ποιότητα που διαθέτουν σαν ομάδα, έκαμψαν την αντίσταση των αξιόμαχων The Champs με σκορ 41-42!

Συνεχίζει ακάθεκτη η Χάνειball!

Σάββατο απόγευμα  στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Development League, η Χάνειball αν και βρέθηκε στο μείον δέκα(36-26) στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου, κατάφερε με ένα 14-34 να διατηρήσει το αήττητο νικώντας τους Los Bandoleros με σκορ 50-60!

Με τον παλμό της εξέδρας η Drunk Team!

Βραδάκι Σαββάτου στο Περιστέρι, η Drunk Team, μπαίνοντας σοβαρή και αποφασισμένη από την αρχή, επικράτησε άνετα απέναντι στους Bald Eagles με 72-46, σε ένα ματς πραγματική γιορτή!

Χαίρεσαι να τους βλέπεις τέτοιους Παντοφλίνους!

Οι Παντοφλίνοι συνέχισαν το καλό τους σερί, παίζοντας κατά διαστήματα όμορφο και ορθολογικό μπάσκετ, επικράτησαν των Orlando Tragics και έφτασαν τις τρεις νίκες στον τελευταίο όμιλο της καλοκαιρινής Development.

Πήραν «εκδίκηση» για το χειμερινό οι Kasonic!

Ελέγχοντας τον ρυθμό της αναμέτρησης στο μεγαλύτερο μέρος του και παίζοντας καλη αμυνα, οι Kasonic Beers πήραν το δεύτερο τους ροζ φύλλο αγώνος για το καλοκαιρινό πρωτάθλημα, παίρνοντας έτσι την άτυπη ρεβανς του χειμερινού απέναντι στους Valhalla's Phantoms.

Έκαναν το 3/3 οι Πειραιώτες!

Παίζοντας σε ήρεμους ρυθμούς και εκμεταλλευόμενοι τα επιθετικά τους όπλα, οι Λεγάμενοι συνέχισαν νικηφόρα τις υποχρεώσεις τους στο καλοκαιρινό πρωτάθλημα, επικρατώντας της G-Vana με 66-75.

"Άπιαστο" το παρεάκι των Κεμπάπ!
Παίζοντας ελεύθερα και όμορφα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, οι Κεμπάπ επιβλήθηκαν των Alley Ωχ με σκορ 34-65 νωρίς το απόγευμα του Σαββάτου στο ΣΕΦ.
Λύγισαν την Σκουριά Γαλατσίου στην παράταση οι Sacramento Drinks!

Πολύ δύσκολη νίκη πήραν οι Sacramento Drinks στην παράταση , καθώς έκαμψαν την αντίσταση της Σκουριάς Γαλατσίου με 52-60 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Summer Development League.

Χαλαρή «προπόνηση» για τους Σκόρπιους!

Καμία αντίσταση δε συνάντησαν το βράδυ (27/04) οι Σκόρπιοι στον Κολωνό, καθώς επιβλήθηκαν με 58-38 των Roots, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Summer Development League.

Ματσάρα και το ροζ φύλλο στην Green Rose!

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο Athens Sports Hall του Κολωνού , εκεί όπου η Green Rose επικράτησε με 43-44 των House of Buckets στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Summer Development League!

Ήταν η σειρά των Kavlanta να το πάρουν στο τέλος!
Βράδυ Σαββάτου 27 Απριλίου στο Basketaki Arena, για τον πρώτο όμιλο της Summer Development και σε ένα πολύ δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα, οι Kavlanta Hawks ξεπέρασαν δύσκολα το εμπόδιο των Optimus Priamus με 57 – 60 και επέστρεψαν στις νίκες.

2 ημίχρονο - 1 τελικό οι Αιρμπωλ!
Το απόγευμα του Σαββάτου 27 Απριλίου σε παιχνίδι για τον πρώτο όμιλο της Summer Development, οι Αιρμπωλ πίεσαν σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου στο δεύτερο ημίχρονο, γύρισαν τούμπα το ματς και επικράτησαν απέναντι στην ηρωική πεντάδα των Friends.