Summer Evolution League 23/24

Buzzer Eaters για... μακρυά!
Άκρως ελπιδοφόρα εμφάνιση από την παρέα των Buzzer Eaters, με τους γηπεδούχους να ξεπερνούν το εμπόδιο των Titans, κερδίζοντας με σκορ 59-51 στο κλειστό του ΣΕΦ, για την Evolution κατηγορία της διοργάνωσης.
Όταν αποφάσισε ο Κόμης η δουλειά τελείωσε!

Η ποιότητα και η προσωπικότητα του Κομνηνού Λούβαρη, ήταν κομβική στην νίκη των ODB, καθώς με αυτόν να βάζει τα δυνατά του στο δεύτερο ημίχρονο, γύρισαν το ματς και πήραν μια άνετη τελικά νίκη απέναντι στους No Stars

3X3 και συνεχίζουν οι Gunners!

Μετά από ένα όμορφο παιχνίδι, παρά τις απουσίες και των δύο πλευρών, οι Gunners κέρδισαν τους Gladiators με 48-42 και έκαναν το 3/3 στον έκτο όμιλο της Summer Evolution League!

Με φόρα από το χειμερινό οι Most Wanted!

Ποδαρικό με το δεξί έκαναν οι Most Wanted στον τέταρτο όμιλο της Summer Evolution League, καθώς στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής κέρδισαν εύκολα τους Brooklyn Bets by Americanos 24 με 63-40 στο κλειστό του Σπάρτακου!

Έδειξαν χαρακτήρα οι Kolitsanoi!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σκόρδα στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Kolitsanoi έκαναν σεφτέ στο καλοκαιρινό πρωτάθλημα, επικρατώντας των ελλιπών Retro Pacers με 63-67.

Βελούδινα Σφυριά όνομα και πράμα!

Μετά από ένα άκρως θεαματικό παιχνίδι, τα Βελούδινα Σφυριά με όπλο την περιφέρειά τους κέρδισαν τους Elitήριους by pinguin με 73-88 στο Athens Sports Hall και έκαναν το 2/2 στον έβδομο όμιλο της Summer Evolution League!

Δυναμικό ξεκίνημα για τους Pistachios!

Την δεύτερη τους νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις πραγματοποίησαν οι Pistachios καθώς επικράτησαν δύσκολα στην Basketaki Arena των Proboraptors.

Νίκη στις λεπτομέρειες για την Cosa!

Μπορεί η αναμέτρηση να μην πήγε "ψηλά" στην παραγωγή πόντων, ήταν όμως ενδιαφέρουσα και σε... winter mode, με την Cosa Nostra να κερδίζει τους Λύκους με τελικό 43-45.

Απολαυστική Partouzan!

Με ένα δεύτερο και ένα τρίτο απολαυστικό δεκάλεπτο, η Partouzan όντας συνολικά καλύτερη από τους Tebelwolves, επιβλήθηκε με τελικό σκορ 81-61.

Με το δεξί οι έτοιμοι Proboraptors!

Βράδυ Τετάρτης στο Athens Sports Hall οι Proboraptors υποδέχθηκαν τους Hoopers, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 63-57 και να ξεκινάνε με το δεξί στο Summer League.

Με τρομερό τέταρτο δεκάλεπτο οι Μίνωες!

Τρίτη βράδυ στο κλειστό του Αγίου Νικολάου οι Μίνωες, όντας καλύτεροι στο τελευταίο δεκάλεπτο επικράτησαν απέναντι στους μαχητικούς  Kolitsani με σκορ 77-65.

Συνεχίζει αήττητος ο Αρισταίος!

Ανεβάζοντας ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Αρισταίος επικράτησε εύκολα 79-44 των Lazer Wolves και έκανε το 2/2 στο Summer League.

Δια πυρός και σιδήρου οι Athens Pistols!

Πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε στο Athens Sports Hall του Κολωνού , εκεί όπου οι Athens Pistols επικράτησαν δύσκολα των Χαβαlakers με 58-61 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Summer Evolution League.

Ήρθε η νίκη για το Leontario!
Κυριακή βράδυ στην Basketaki Arena το Leontario αντιμετώπισε τους Myrmidons στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Evolution Summer League. Οι γηπεδούχοι όντας καλύτεροι πήραν το ροζ φύλλο με σκορ 80-60.

Στα τελευταία λεπτά πήρε την νίκη η Space Hellas!
Κυριακή απόγευμα οι Athens Dragons υποδέχτηκαν τη Space Hellas για την 2η αγωνιστική της Evolution Summer League.  Η φιλοξενούμενοι άρπαξαν την νικηβστα τελευταία λεπτά με σκορ 43-50.

Εύκολη νίκη τα Gran Manaria, συνεχίζουν με δύο στα δύο!
Κυριακή απόγευμα στην Basketaki Arena Brothers United και Gran Manaria αναμετρήθηκαν για την 2η αγωνιστική της Evolution Summer League. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν τη διαφορά κερδίζοντας με σκορ 48-74.

Αλύγιστα τα Ano Liosia!

Δια πυρός και σιδήρου πέρασαν από το κλειστό της Ζωφριάς τα Ano Liosia, καθώς για την δεύτερη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Evolution League κέρδισαν τους Anonymous με 65-62 και μπήκαν με το δεξί!

Διπλασίασαν τις νίκες τους οι OBD!

Δευτέρα βράδυ στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Evolution League, οι OBD παίζοντας κατά διαστήματα πολύ όμορφο μπάσκετ πρόσθεσαν το δευτερο φετινό ροζ φύλλο στην συλλογή τους, νικώντας τα σκληροτράχηλα Tsouvalia με σκορ 52-43!

Με φόρα και στο Summer League η Pressof!

Με το δεξί μπήκε στο Summer League η Pressof, η οποία ανεβάζοντας ρυθμό στo δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε των Titans με σκορ 76-60.

Comeback και ροζ φύλλο για τους Bets!

Απόγευμα Κυριακής στο κλειστό της Ζωφριάς, η Kill Beer υποδέχθηκε τους Brooklyn Bets, με τους φιλοξενούμενους να ολοκληρώνουν εκπληκτική ανατροπή και να παίρνουν την νίκη με 52-54.