Summer Evolution League 23/24

Κοντοζυγώνει η πρόκριση για τους Brothers!

Το βράδυ της Πέμπτης 23 Μαΐου στο Basketaki Arena , σε ένα υπέροχο από σκορ, θέαμα και διακύμανση παιχνίδι για τον δεύτερο όμιλο της Summer Evolution, οι Brothers United κατάφεραν να κάμψουν στην λεπτομέρειες την αντίσταση των Myrmidons με 77 – 76 και είναι πλέον κοντά στην πρόκριση για την επόμενη φάση.

Εφτάψυχοι οι Proboraptors!

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσαν τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος οι Proboraptors, καθώς για την πέμπτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Summer Evolution League λύγισαν στην παράταση τους Anonymous με 75-71!

Συνεχίζουν να πρωταγωνιστούν οι ΟDB!

Εξαργυρώνοντας το εξαιρετικό της τρίτο δεκάλεπτο, οι ODB πήραν την νίκη απέναντι στα μαχητικά Πι Stoli α με σκορ 66-60.

Αρνούνται να χάσουν οι Σκακιστές!

Ο Θανάσης Βασιλόπουλος με καλάθι σχεδόν σε νεκρό χρόνο έστειλε το ματς στην παράταση και εκεί οι Σκακιστές ήταν πιο ψύχραιμοι και πήραν την ματσάρα στον Κολωνό απέναντι στους Most Wanted.

Το ροζ φύλλο μετά από θρίλερ στο Λεοντάριο!

Σε ένα ματς που είχε πολλή ένταση και άρωμα playoffs, το Λεοντάριο επιβλήθηκε με 49-64 της Space Hellas , στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Summer Evolution League.

Ανατροπάρα οι Αλπινιστές!

Οι Young Ballers έδειχναν να ελέγχουν εύκολα το παιχνίδι και να μην κινδυνεύουν πέντε λεπτά πριν από τη λήξη, όμως οι Αλπινιστές συσπειρώθηκαν μετά την αποβολή του Λυμπερόπουλου και με μεγάλη αντεπίθεση κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να επικρατήσουν με 50 – 53.

Και δεύτερο ΄΄ροζ΄΄ στην συλλογή του ο Αρχιστράτηγος Βασδέκης!

Τρίτη βράδυ  στο κλειστό της Basketaki Arena  για το πρωτάθλημα του Summer Evolution League, ο Αρχιστράτηγος Βασδέκης παρουσιάστηκε εκ νέου με αρκετό κόσμο στην σύνθεσή του και με τον Γιάννη Μοσχολιό να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη  κόντρα στους ελλιπείς Hoopers με σκορ 40-71!

Βρήκαν ευκαιρία και την «άρπαξαν από τα μαλλιά» οι Colombians!

Τη 3η νίκη τους στη Summer Evolution League κατάφεραν να πάρουν οι Colombians οι οποίοι επικράτησαν με 74-64 κόντρα σε μία από τις δυσκολότερες ομάδες του 5ου ομίλου, τους Collectors.

Και στο τέλος το βάζει ο Πλαγιαννάκος!

Κυριακή βράδυ στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Evolution League, το Leontario μετά από μια σπουδαία μπασκετική μάχη κόντρα στους Athens Dragons, κατάφεραν με τρίποντο του Πλαγιαννάκου στο τέλος τους παιχνιδιού να πάρουν τη δεύτερη φετινή νίκη με σκορ 59-57!

Αρνούνται να χάσουν οι Gunners!

Βράδυ Σαββάτου στο κλειστό του Κάρβουνου οι Μίνωες υποδέχθηκαν τους Gunners, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 56-61 και να συνεχίζουν αήττητοι στο πρωτάθλημα.

Ήρθε το πολυπόθητο χαρτί στα χέρια των Χαβαlakers!!!

Απόγευμα Σαββάτου, οι Χαβαlakers πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο Summer League νικώντας τους Ρούκουνες με σκορ 75-67!

5+1 έκαναν την δουλειά για την Saint Pauli !

Σάββατο μεσημέρι στο Μαζαράκη, η Saint Pauli πέτυχε μια απίστευτη νίκη απέναντι στους αήττητους, μέχρι τότε, Athens Pistols με σκορ 88-51.

Αυτά τα Σφυριά... δεν παίζονται!

Άλλο ένα καταπληκτικό παιχνιδι από πλευράς Βελούδινων Σφυριών, με την παρέα του Κατσιούλη να επικρατεί των Tebelwolves με τελικό σκορ 71-90.

Από των Λύκων τα δόντια γλίτωσαν οι Elitήριοι!

Με νίκη ολοκλήρωσαν τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος οι Elitήριοι στον έβδομο όμιλο της Summer Evolution League, καθώς για την πέμπτη αγωνιστική κέρδισαν δύσκολα τους Λύκους με 56-55 στο κλειστό της Ζωφριάς!

Επική ανατροπή με κανονιά του Μπάραμπα!

Σάββατο βράδυ στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Evolution League, οι Young Ballers μετά από ένα άκρως απαιτητικό και σκληρό παιχνίδι κατάφεραν με τρίποντο του Στέλιου Μπάραμπα στην εκπνοή του αγώνα να πάρουν μια τεράστια νίκη κόντρα στους ODB με σκορ 59-60, να διατηρήσουν το αήττητο και παράλληλα την πρώτη θέση στον βαθμολογικό πίνακα!

Ανατροπή στην ανατροπή οι Gladiators!

Επιστροφή στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές για τους Gladiators, καθώς για την πέμπτη αγωνιστική του έκτου ομίλου της Summer Evolution League λύγισαν δύσκολα τους 5 Retro Pacers με 60-58 στην Ζωφριά!e

«Έτρεχε» με… 102 η Pressof!

Με το απόλυτο συνεχίζει τις υποχρεώσεις της στη Summer Evolution League η Pressof (5-0), η οποία πήρε μία νίκη με εμφατικό τρόπο κόντρα στις Αλησμόνητες Πατρίδες, των οποίων επικράτησε με 102-74. Επιθετικά οι γηπεδούχοι κράτησαν τον ρυθμό σε πολύ υψηλά επίπεδα, κάτι που αποδεικνύουν και οι 102 πόντοι που σκόραραν, με τις Αλησμόνητες Πατρίδες να μην μπορούν να ακολουθήσουν. Έτσι οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν τη 3η ήττα τους και το ρεκόρ τους βρίσκεται στο 2-3.

Πιέστηκαν στο τέλος, όμως επιβίωσαν οι Δαλάι Κλάμα!

Οι Δαλάι Κλάμα μπορεί να ζορίστηκαν κάπως στο φινάλε, όμως κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη 4η συνεχόμενη νίκη τους (4-1), αυτή τη φορά κόντρα στους Kolitsani με σκορ 60-55. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα μετά το πέρας του πρώτου δεκαλέπτου, βρέθηκαν μπροστά με διψήφια διαφορά, αλλά στα τελευταία λεπτά λίγο κόντεψε να «γκρεμίσουν ότι είχαν χτίσει», καθώς οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν. Ωστόσο, οι Kolitsani δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω και έτσι δε γλίτωσαν τη 4η ήττα τους (1-4).

Βρίσκουν ρυθμό οι Titans!

Oι Titans αρχίζουν να βρίσκουν ρυθμό στο Summer League, καθώς επικράτησαν των Lazer Wolves με σκορ 50-59 και πέτυχαν την δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους.