Summer Master League 23/24

Ανέστη...σε τη Deportivo ο "τριπλός" Κριεκούκης!

Όταν μια ομάδα βάζει πάνω από 24 πόντους σε ΚΑΘΕ δεκάλεπτο του αγώνα, είναι δύσκολο να... απειληθεί και όχι μόνο να χάσει, με τη Deportivo Faliro να μοιράζει το σκορ, να βλέπει τον Κριεκούκη να ξεχωρίζει και να κερδίζει τον Heldreich με σκορ 103-85.

Απολαυστικοί Moschato Bulls!

Ξεκίνησαν καλά, έκαναν ένα μικρό σερί που τους έβαλε μπροστά στο σκορ και στη συνέχεια δεν κοίταξαν ποτέ πίσω οι Moschato Bulls, που κέρδισαν τους Bulls με σκορ 51-76 στο ΣΕΦ.

Το... θεριό οδήγησε τους Γκουρούδες!

Με τον Παναγιώτη Κλήμο να παίζει στα δικά του φετινά... χειμερινά στάνταρ, οι Γκουρούδες έπαιξαν όμορφα απέναντι στους Indians και επιβλήθηκαν με το τελικό 70-57.

Το Black Mamba κατασπάραξε τους Fix!

Βραδάκι Τρίτης 21 Μαΐου σε παιχνίδι για τον τρίτο όμιλο της Summer Master, το Black Mamba με εντυπωσιακή εμφάνιση και μεγάλη ευστοχία από την περιφέρεια, επικράτησε πολύ πιο εύκολα από ότι περίμενε απέναντι στους New World Fix με το ευρύ 65 – 89.

Τον χαβά τους οι Ανούσιοι!

Την αήττητη πορεία τους στον δεύτερο όμιλο της Summer Master League συνεχίζουν οι Ανούσιοι, καθώς κέρδισαν και την Αμόκ με 86-66 και έκαναν το 5/5!

Έμειναν ψύχραιμοι και έφυγαν με το διπλό οι Athens Crips!

Βράδυ Δευτέρας στο κλειστό του ΓΣΠ οι Falcons υποδέχθηκαν τους Athens Crips, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν το προβάδισμα τους από την αρχή και να επικρατούν με 71-78.

Αήττητοι και ωραίοι οι Meracles!

Βράδυ Δευτέρας στο κλειστό του ΓΣΠ οι Meracles υποδέχθηκαν τους Miami Heets, με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται τις απουσίες των Heets και να επικρατούν με 93-79.

Επέστρεψαν στις εργοστασιακές ρυθμίσεις οι Beerokoillers!

Δευτέρα απόγευμα στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Master League, οι Beerokoillers επιβεβαίωσαν τίτλο του φαβορί και επικράτησαν δίκαια των Komodo Dragons με σκορ 50-79!

Ίδρωσε αλλά το πήρε το ‘’ροζ’’ η Aguanile!

Δευτέρα βράδυ στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Master League, η Aguanile αν και τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην αξιόμαχη Okla-lioma, στη συνέχεια ανέβασε ρυθμούς και έφτασε δίκαια σε ακόμη μια νίκη με σκορ 76-52!

Πρώτη νίκη με Τσερώνη η Limoges!

Με τον Τσερώνη να είναι ασταμάτητος, η Limoges επικράτησε 68-47 των Jokers και πήρε την πρώτη της νίκη στο Summer League.

Mε clutch Αζάρ και Παπαευθυμίου οι Pink!

Σε ένα από τα πολύ δυνατά ντέρμπυ της καλοκαιρινής Master, oι Pink Paper φάνηκαν ψύχραιμοι στο φινάλε, επικράτησαν δύσκολα των Iguana Pacers και έσπασαν το ρόδι στο καλοκαιρινό πρωτάθλημα της Master.

Στο τέλος κέρδισαν οι Ballerz!

Σάββατο απόγευμα στο Μαζαράκη, οι Wardogs υποδέχτηκαν τους Ballerz για την 5η αγωνιστική της Summer Master League και σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα, οι Ballerz ήταν αυτοί που πήραν την νίκη με σκορ 77-79.

Η Tripodokratia το ντέρμπι των γρήγορων!

Την τέταρτη νίκη της σε πέντε παιχνίδια κατέκτησε η Nea Tripodokratia,καθώς το βραδάκι της Δευτέρας στο Basketaki Arena, σε ένα πολύ όμορφο και γρήγορο παιχνίδι μεταξύ δύο φτεροπόδαρων ομάδων, επικράτησε δύσκολα απέναντι στους Sloters.

Επέστρεψαν στις καλές εμφανίσεις οι Gangsters!

Βράδυ Δευτέρας 20 Μαΐου στο Basketaki Arena σε παιχνίδι για τον δεύτερο όμιλο της Summer Development , οι Gangsters με περίσσεια ενέργεια και καθαρό μυαλό επέστρεψαν στις καλές εμφανίσεις και επικράτησαν άνετα απέναντι στους Golden Steak Warriors.

Ασταμάτητος ο "Θείος"!

Με όπλο την περιφέρειά του, o Uncle Drew συνέτριψε τους Phoenix Bums με 58-96 και έκανε το 5/5 στον τρίτο όμιλο της Summer Master League!

Δεν είχαν πρόβλημα οι πρωταθλητές!

Με τον αέρα του πρωταθλητή κατέβηκε η Hood το βράδυ της Κυριακής στο Athens Sports Hall και σε ένα πολύ γρήγορο και όμορφο παιχνίδι από δύο ποιοτικές ομάδες, δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει απέναντι στα Gran Camaria με 60 – 78, κάνοντας το τρία στα τρία.

Άντεξε μέχρι τέλους η Flood!

Απόγευμα Κυριακής στο Basketaki Arena, η Flood παίζοντας ορθολογικό μπάσκετ, ξεπέρασε δύσκολα το εμπόδιο των Βrazzerzz Beachterzz στη παράταση και πήρε τη δεύτερη της νίκη.

Με ασταμάτητο Πανουσόπουλο οι Couvaliers!

Οι Couvaliers, παίζοντας εξαιρετική άμυνα, επικράτησαν των Harlems με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πανουσόπουλο και πήραν την δεύτερη τους νίκη στο Summer League.

Στη κόψη του ξυραφιού οι Sun City!

Απόγευμα Σαββάτου στο Athens Sports Hall, οι Sun City Spurs συνέχισαν με νίκη τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στο Summer, ανατρέποντας την εις βάρος τους διαφορά με ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο και επικρατώντας των Τhunderdogs.

Με κεκτημένη ταχύτητα η Hood!

Φορμαρισμένη, σε καλή κατάσταση και με την προσθήκη του Χαριτόπουλου στο ήδη υπάρχον ρόστερ που πήρε τον τελικό της Master, η Hood επικράτησε των Gangsters με σκορ 67-53, το βραδάκι της Πέμπτης στον Κολωνό!