Winter Evolution League 22/23

Οργίασε ο Γεωργίου στη νίκη των Iguana Pacers!

Σάββατο βράδυ στο κλειστό του Αγίου Νικολάου για το πρωτάθλημα της Evolution Leαgue, οι Iguana Pacers εκμεταλλευόμενοι τη ποιότητα που διαθέτουν ως ομάδα στη τελευταία περίοδο της αναμέτρησης, έκαμψαν την αντίσταση των αξιόμαχων Gran Μανάρια με σκορ 61-51.

Η «ακατανόητη» πρώτη νίκη των Sugar Mountains !

Γίνεται μια ομάδα να κερδίσει έχοντας σκοράρει μόλις 4 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο; Γίνεται μια ομάδα να κερδίσει χωρίς να σκοράρει στην τελευταία περίοδο;

Τίποτα, τίποτα δεν τους σταματά!

Παρασκευή βράδυ στο κλειστό της Basketaki Arena για το πρωτάθλημα της Evolution League, οι Bulldogs εκμεταλλευόμενοι τη ποιότητα που διαθέτουν ως ομάδα, αλλά και τις απουσίες των Alpinists, πήραν μια σπουδαία και συνάμα δίκαιη νίκη με σκορ 43-52.

Και στο τέλος κερδίζουν οι Gladiators!

Παρασκευή βράδυ στο κλειστό της Basketaki Arena για το πρωτάθλημα της Evolution League, οι Gladiators διατήρησαν το αήττητο στη διοργάνωση, καθώς επικράτησαν των αξιόμαχων Los Abeles Fakers με σκορ 55-43.

Ουσιαστικός - Μπαλονιακός!

Μια physical αναμέτρηση, αμφίρροπη διεξήχθη το βράδυ της Παρασκευής στον Κολωνό, με τον Μπαλονιακό να κερδίζει με το τελικό 67-54 τους Wolves, για την Evolution κατηγορία.

Στους ώμους του Μιχαλόπουλου!

Με τον Διονύση τον Μιχαλόπουλο να κάνει μεστή εμφάνιση, οι Sun City Spurs επικράτησαν του Peristeri Trelleborg με 54-69 και συνεχίζουν το σερί τους!

Έχουν σφυγμό οι Miami Heets!

Σπουδαία νίκη πήραν χθες το βράδυ στο κλειστό του Αγίου Νικολάου οι Miami Heets, καθώς σε παιχνίδι δίχως αύριο, κέρδισαν τους Most Wanted με 51-43, πήραν το πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας, και με την ολοκλήρωση της 13ης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου της Evolution League βρίσκονται μια ανάσα από την τετράδα!

Σε σταθερή τροχιά οι Bets!

Είναι σε καλό φεγγάρι οι Brooklyn Bets, αντιμετώπισαν μια ομάδα επίσης φορμαρισμένη και ενισχυμένη (Collectors), με το υπέρ τους 71-64 να δείχνει εν μέρει την εικόνα του παιχνιδιού, με την αναμέτρηση να κρίνεται στο τελευταίο δεκάλεπτο, σε ένα παιχνίδι άξιο αναφοράς και προσοχής, με πολύ ταλέντο στα ρόστερ!

Οι πολλοί τους λίγους!

Το βαθύ ρόστερ και η ενέργεια που έβγαλαν οι Bonobo, ήταν οι δύο κυριότεροι λόγοι της επικράτησης της παρέας του εορτάζοντα Παυλόπουλου, με το τελικό σκορ να είναι το 70-48.

Στον αυτόματο το Leontario! ston-automato-to-leontaaario

Το Leontario μοιάζει σαν να μην έχει αντίπαλο το τελευταίο δίμηνο, καθώς έφτασε στην όγδοη συνεχόμενη του νίκη, επικρατώντας το βράδυ της Τετάρτης στο κλειστό του Σπάρτακου, με 57 – 38 απέναντι στην Nickan.

«Τριαντάρα» πριν το ντέρμπι η Αμόκ!

Η Αμόκ έκανε ότι ήθελε κόντρα στους Basket Maniacs, δεν συνάντησε καμία δυσκολία και το βράδυ της Πέμπτης 3 Φεβρουαρίου πανηγύρισε μία εύκολη νίκη με 75-45.

Όλο και πιο κοντά στο όνειρο των playoff!

Πέμπτη βράδυ στο κλειστό της Basketaki Arena για το πρωτάθλημα  της Evolution, οι Δαλάι Κλάμα συνέχισαν τη ξέφρενη πορεία τους, καθώς οι Μίνωες υπέκυψαν στην ανωτερότητα τους με σκορ 47-61.

Η Pressof είναι εδώ!

Το βράδυ της Τετάρτης στο Basketaki Arena η Pressof πήρε πολύτιμη νίκη επί των Gran Manaria, έφτασε τις 6 συνολικά στον τέταρτο όμιλο της Evolution και ανάσανε βαθμολογικά.

Πήραν τα όπλα τους και «καθάρισαν» οι Gunners!

Οι Gunners, το βράδυ της Τετάρτης 1 Ιανουαρίου, εμφανίστηκαν… κεφάτοι και «καθάρισαν» με συνοπτικές διαδικασίες τους Greek, καθώς επικράτησαν εύκολα 82-58 στην εξ αναβολής αναμέτρηση.

Ανεβαίνουν τα ΕΛ.ΠΕ.!

Το πέμπτο τους ροζ φύλλο αγώνα πήραν χθες στο ΣΕΦ τα ΕΛ.ΠΕ., καθώς στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Evolution League κέρδισαν εύκολα τον Ερυθρό Σταυρό με 55-90 και απομακρύνθηκαν περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού!

Έτοιμοι για το ντέρμπι οι Bulldogs!

Σε τροχιά νικών παρέμειναν οι Bulldogs οι οποίοι το βράδυ της Πέμπτης 31 Ιανουαρίου επικράτησαν των Myrmidons με σκορ 73-62.

Νίκησαν και έμειναν ζωντανοί οι Gerakas Hawks!

Βράδυ Τρίτης στο Basketaki Arena οι Gerakas Hawks πέτυχαν υπερπολύτιμη νίκη κόντρα στα Tsouvalia με 62-57, ανεβαίνοντας στο 4-9 και μένοντας ζωντανοί στη δύσκολη μάχη της παραμονής.

Πήραν τη ρεβάνς οι Indians!

Απόγευμα Κυριακής στο Basketaki Arena οι Indians επικράτησαν με 60-64 των Chicken Nuggets παίρνοντας την ρεβάνς για την ήττα τους στον πρώτου γύρο.

Δύσκολη νίκη για τους Hurricanes!

Κυριακή βραδάκι 29 Ιανουαρίου στο Kάρβουνο, σε ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι τουλάχιστον για 35 λεπτά, οι Hurricanes με μεγάλα σουτ από Μακρή(3) και Βλάχο(2), ξέφυγαν στο κατάλληλο σημείο και επικράτησαν με 66 – 55 απέναντι στην πεντάδα των ηρωικών Lazers.

Κλειδώνουν την παραμονή οι Basket Maniacs!

Βράδυ Δευτέρας στο Athens Sports Hall οι Basket Maniacs διπλασίασαν τις νίκες τους κόντρα στους Capital Con-Trolls επικρατώντας με 44-51 και κάνοντας αποφασιστικό βήμα παραμονής στην Evolution League.