20/07/2020
Aladalon 25 6 17 13 - 61 -
Mad Frogs 20 14 7 10 - 51 -

Νίκη ξανά και πρόκριση για Aladalon!

Διπλασίασαν τις νίκες απέναντι στα βατράχια με σκορ 61-51 οι παίκτες της Aladalon, με το πολύ καλό τους πρώτο δεκάλεπτο να βάζει τις βάσεις για την επικράτηση και την πρόκριση στην επόμενη φάση των playoff της Development 2 κατηγορίας.

Εκπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο λοιπόν για τον “καυτό” Σουβλέρη στο παρκέ του Περιστερίου, με τον σούτινγκ γκαρντ των γηπεδούχων να έχει 5 (!) εύστοχα τρίποντα και σε συνδυασμό με την μεστή εμφάνιση του Μιχαηλίδη, η Aladalon πήρε προβάδισμα από νωρίς με 25-20 και τον Μανωλόπουλο να κάνει ό,τι μπορεί από Frogs για να ανατρέψει την κατάσταση.

Σαΐνης και Φουρλακίδης έδωσαν χείρα βοηθείας στον “Μανώλο” ο οποίος ήταν εκπληκτικός και βοηθούσε παράλληλα σε πόντους και ριμπάουντ, οδηγώντας τους φιλοξενούμενους παίκτες των Mad Frogs στο 31-34 ως σκορ ημιχρόνου, με την ομάδα του να θέλει α