06/10/2020
Άρτεμις 15 19 20 8 - 62 -
Greek Freaks 15 12 11 13 - 51 -

Νιόνιοβιτς και “Χατζημπίλ” είχαν κέφια!

Σε μια αναμέτρηση που έλαμψε το άστρο του Χατζηγεωργιάδη του Βασίλη, η Άρτεμις πήρε το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στους Greek Freaks με σκορ 51-62, με το γεγονός να λαμβάνει μέρος στο γήπεδο του ΣΕΦ, στα πλαίσια του κυπέλλου της διοργάνωσης.

Πολύ καλό ξεκίνημα στον αγώνα για τον Γιαννόπουλο, με τον ψηλό των γηπεδούχων να εκτελεί δις από τα 6.75, κρατώντας την ομάδα του μπροστά στο σκορ, μέχρι η είσοδος του Χατζημπίλ δώσει πνοή στην Άρτεμις, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει ισόπαλο, 15-15.

Ο Κίτσος συνέχισε να είναι απειλητικός για τους Freaks, με τον Χατζηγεωργιάδη τον Γιώργο να αναλαμβάνει ευθύνες τόσο οργανωτικά όσο και εκτελεστικά, με τους Μαστορόπουλο και Χατζημπίλ να ακολουθούν και τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν στο ημίχρονο μπροστά, με σκορ 27-34.