14/10/2023
Kamptzida lizards 18 11 10 14 - 53 -
Sintrim Team 16 10 23 14 - 63 -

2/2 η Sintrim Team!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά αμφίρροπο, με τους αντίπαλους να αγωνίζονται με πάθος και αποφασιστικότητα. Ο αγώνας εξελίσσονταν με έντονη ένταση, και το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Kamptzida Lizards να προηγούνται με 18-16.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εξίσου συναρπαστικό, καθώς οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και άμυνες. Οι Kamptzida Lizards κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και ο αγώνας εξελίσσονταν με ρυθμό. Στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου, το σκορ ήταν 29-26 υπέρ τους Kamptzida Lizards.

Το τρίτο δεκάλεπτο αποδείχτηκε καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα. Οι Sintrim Team κατάφεραν να ανακτήσουν τον ρυθμό τους και να επιτεθούν με αποφασιστικότητα. Οι εξαιρετικές επιδόσεις του Σαλαβάτη και του Haluz οδήγησαν την ομάδα τους σε ένα εντυπωσιακό σερί καλαθιών. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με τους Sintrim Team να προηγούνται με 49-39.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μια πραγματική μάχη, καθώς οι Kamptzida Lizards προσπάθησαν να ανακτήσουν τον χαμένο ρυθμό τους. Ωστόσο, οι Sintrim Team διατήρησαν το προβάδισμά τους και τελικά κέρδισαν τον αγώνα με σκορ 53-63. Οι Σαλαβάτης και Haluz παρέμειναν ασταμάτητοι και πρόσφεραν εντυπωσιακές επιδόσεις σε όλο τον αγώνα, αποδεικνύοντας την αξία τους στην ομάδα των Sintrim Team.

MVP του αγώνα είναι ο Αστέριος Σαλαβάτης ο οποίος έκανε Double Double καθώς είχε 15 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τις σαύρες είναι ο Βασίλης Καρακίτσιος ο οποίος πέτυχε 4 πόντους , αλλά πήρε 9 ριμπάουντ και έκλεψε 7 φορές την μπάλα.

Kamptzida Lizards: Ζαγαρτζιλής 3 (1) , Μπαλέκας 3 , Λίγκος 8 , Καρακίτσιος 4 , Κουκούλης , Αποστόλου 3 (1) , Τσερέλης 11 (3) , Μπαχτσιαβάνης 2 , Πιπερίδης , Πατίκας 19 (2)

Sintrim Team: Μαυράκης 1 , Τουρόγλου 9 (3) , Σαλαβάτης 15 (1) , Τσιότρας 5 (1) , Σταυρίδης 5 (1) , Χατζηκυριάκου , Φωτακάκης , Μητσάκης , Ιασωνίδης , Λιατσικος 9 , Haluz 10 , Leyssens 9 (2)