Salonica Titans - - - - - 41 -
Windy Bulls - - - - - 58 -

Salonica Titans Vs Windy Bulls

Επαγγελματική νίκη για Windy Bulls!

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο Basketaki Salonica Cup οι Windy Bulls,επικρατωντας των Τιτανων με 41-58.

Το πρώτο δεκάλεπτο εξελίχτηκε με τις 2 ομάδες να είναι αστόχες παρά τις πολύ κάλες επιθετικά επιλογές που ειχαν,με το 1ο δεκάλεπτο να λήγει με σκορ 8-7 υπέρ των γηπεδούχων τιτάνων.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Νίκος ο Στράντζαλης πήρε το όπλο του και πυροβόλησε με με 14 πόντους(4/6 τρίποντα,2/2 βολες) το καλάθι των Τιτάνων,με το 1ο ημίχρονο να ολοκρηρώνεται με σκορ 16-29.

Στο 2ο ημιχρόνο ξεκίνησε  με τον Καλάθα να απαντά στο σερι του Στράντζαλη και με 3 σερί καλαθιά να ξαναβάζει την ομάδα του στο παιχνίδι,με τη διαφορά να πέφτει ακόμα και στουε 4 πόντους χάρη στις προσπάθεις των Λάππα και Καλογήρου.Το παιχνίδι συνεχίστηκε με τις 2 ομάδες να είναι κοντα στο σκορ,μεχρί το σημείου όπου 4 συνεχόμενα τρίποντα των Windy Bulls (3 του Στραντζαλη και 1 του Πρεβενά) έδωσαν ξανα διψήφια διαφορά στην ομάδα,η οποία επικράτησε τελικά με 41-58 και πήρε το πρώτο ροζ φύλλο για φετος.