02/10/2022
Κλειώ 11 19 16 12 - 58 -
Melisses BC 14 11 12 14 - 51 -

Με Καλαλή κλείδωσαν την νίκη!

Ένα φοβερό παιχνίδι είδαμε στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου, ανάμεσα σε δυο ισάξιες ομάδες . Η Κλειώ έδειξε ψυχραιμία ακόμα και αν βρέθηκε πίσω στο σκορ από τις Μέλισσες και τελικά έφυγε με το ρόζ φύλλο αγώνα, με σκόρ 58-51, για την δεύτερη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Development 2 League !

Με αρκετά λάθη και από τις δύο ομάδες ξεκίνησε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα , με την ομάδα όμως των Μελισσών να βρίσκει γρηγορότερα τα πατήματα της και να παίρνει ένα μικρό προβάδισμα, 11-14 .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες βρήκαν τo ρυθμό τους, με τους γηπεδούχους να έχουν τον Λυμπερόπουλο με 7 πόντους και τον Τσιώλο με 5 πόντους και να περνάνε μπροστά στο σκόρ, πηγαίνοντας στο ημίχρονο με το υπέρ τους 30-25 .Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι είχαν σε τρελή μέρα τον Γαρυφαλλάκη, που ολοκήρωσε το ημίχρονο με 11 πόντους.

Διανύοντας την τρίτη περίοδο δεν είχαμε κάποια έκπληξη, με την Κλειώ να συνεχίζει να κρατάει σταθερή διαφορά, χωρίς οι

Μέλισσες να βρίσκουν τρόπο να περάσουν μπροστά στο σκόρ. Ο Λυμπερόπουλος με 12 πόντους και ο Θεοδωρόπουλος με 10, βοήθησαν την ομάδα τους να διαμορφώσουν το 46-37 . Στο πως διαμορφώθηκε ο αγώνας φαίνεται και από το ότι ο Γαρυφαλακης με 11 πόντους, συνέχισε να είναι πρώτος σκόρερ για τις Μέλισσες, χωρίς όμως να έχει πετύχει πόντο στην

τρίτη περίοδο .

Στην τέταρτη περίοδο το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο. Οι Μέλισσες προσπάθησαν να κάνουν την υπέρβαση, με τον Γαρυφαλλάκη να φτάνει τελικά στους 19 πόντους. Η Κλειώ από την άλλη