01/02/2024
Gunners 18 11 28 22 - 79 -
Retro Pacers 12 13 20 17 - 62 -

Με στρατηγό Πάνια το ροζ φύλo οι Gunners!

Καλύτερο ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, οι οποίοι βρήκαν εύκολα καλάθια σε πρωτεύοντα και δευτερεύοντα αιφνιδιασμό και κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά 6 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο.

Ανέβασαν ρυθμούς στην συνέχεια οι Pacers και κάνοντας πιο σκληρή την άμυνα τους, κατάφεραν να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Τρομερή ενέργεια έβγαλε ο Χατζημιχάλης ο οποίος σημείωσε 11 πόντους στο ημίχρονο, ενώ για τους γηπεδούχους 16 πόντους με 3 ασίστ είχε ο Πάνιας, με το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να βρίσκεται στο 29-25.

Περιμέναμε συναρπαστικό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Gunners να παίρνουν και πάλι μικρή διαφορά, χάρις τον εξαιρετικό Παπαδόπουλο που κυριαρχούσε κάτω από το καλάθι, αλλά και χάρις το επιθετικό κρεσέντο του Κογιώνη. Η ομάδα του Χριστοδουλοπούλου, όμως, βρήκε και πάλι τρόπο να επιστρέψει με τον Παπαγεωργίου.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού και μετά από μια αψιμαχία που πάγωσε το ρυθμό, αυτοί που βγήκαν κερδισμένοι ήταν οι Gunners, καθώς εκμεταλλεύτηκαν την αποβολή του Αναγνωστόπουλου και πήραν σημαντική διαφορά που τους οδήγησε και στην νίκη με 79-62.

Οι νικητές είχαν 9/14 βολές, 23/48 δίποντα και 8/23 τρίποντα, μάζεψαν 50 ριμπάουντ, μοίρασαν 26 ασίστ, έκαναν 9 κλεψίματα και 14 λάθη. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι είχαν 9/14 βολές, 19/52 δίποντα, 5/20 τρίποντα, μάζεψαν 33 ριμπάουντ, μοίρασαν 21 ασίστ, έκαναν 13 κλεψίματα και 10 λάθη.

Gunners (Παναγόπουλος): Ακουμιανάκης 9, Καλογιαννίδης 2, Καραμπέτσος 14, Κογιώνης 11, Λεβέντης 4, Πάνιας 23, Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος 16

Retro Pacers (Χριστοδουλόπουλος): Αναγνωστόπουλος 2, Βέλλης 11, Γεωργαράς 11, Καζαφέρης 4, Μπουρμπόν 2, Πουλαδάκης 3, Σέμπογλου 2, Χατζιμιχάλης 27

Τι δεν μας άρεσε: Οι πολλές διαμαρτυρίες στους Διαιτητές!