58
86ers 20 7 22 9 - 58 -
Hellas Paper Bears 10 11 13 16 - 50 -

Μεγάλη νίκη των 86ers!

Οι 86ers μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και με έξι πόντους του Κουρουκλίδη κατάφεραν να δημιουργήσουν μια ασφαλή διαφορά από τους φιλοξενούμενους, την οποία και κράτησαν μέχρι το τέλος της περιόδου.

Στην συνέχεια ο ρυθμός του παιχνιδιού όπως ήταν λογικό έπεσε δίνοντας την ευκαιρία στους Hellas Paper Bears να μειώσουν την διαφορά στους έξι πόντους με μεγάλα καλάθια από τους Χύτα και Πολυχρονιάδη. Από τους 86ers, ο Μουτσέλης με συνεχόμενα καλάθια βοήθησε την ομάδα του να διατηρήσει το προβάδισμα και να μπεί προηγούμενη στα αποδυτήρια με 27-21.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες μπήκαν αποφασισμένες να παλέψουν για την νίκη παίζοντας ωραίο μπάσκετ και δημιουργώντας πολλές όμορφες συνεργασίες. Νικητές από τις μάχες βγήκαν οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστές τους Μουτσέλη και Φραγγή, οι οποίοι κυριαρχούσαν στο παρκέ διαμορφώνοντας το 49-34.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Hellas Paper Bears μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια και πάλεψαν με μπροστάρη τον Χύτα όμως δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι παραπάνω απο το παιχνίδι και έτσι οι γηπεδούχοι πήραν μία δίκαιη νίκη με τελικό σκορ 58-50, ξεκινώντας με το δεξί τις υποχρεώσεις τους.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Μουτσέλης Γιώργος με ένα θεαματικό double double, πετυχαίνοντας 20 πόντους και 22 ριμπάουντ.

Από την ομάδα των Hellas Paper Bears ξεχώρισε ο Χύτας Χρήστος με 28 πόντους και 14 ριμπάουντ.

86ers: Μουτσέλης 20, Κουτζιαπασης 6, Συμεωνίδης 7, Κουρουκλίδης 6, Καραγιάννης, Παπαδόπουλος 8, Φράγγος 11(1), Παντελίδης

Hellas Paper Bears: Φαρμάκης 3, Πολυχρονιάδης Θ. 8(2), Χύτας 28, Πολυχρονιάδης Ι., Λάμπρου, Αλεπάκης 3(1), Γκαγκασούλης, Πολυχρονιάδης Χ. 6(1), Μανουσαρίδης 2