07/06/2023
Think Digital 8 13 18 12 - 51 -
Χαρμάνι Μιλάνο 12 15 7 9 - 43 -

Άδοξο φιναλε στη σεζόν για την Harmani Milano

Το βράδυ της Τετάρτης στο Promitheas park σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα , με πολύ ένταση και όμορφο μπάσκετ η Think digital κατάφερε να στερήσει το εισιτήριο για τα playoff στην Harmani Milano που πάλεψε με νύχια και με δόντια με σκορ (51-43).

Στο πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού η Harmani μπήκε πιο δυνατά με Ηλιόκαυτο και Τριανταφύλλου να δείχνουν από νωρίς τις διαθέσεις τους με 4 πόντους ο καθένας. Από πλευράς think digital ο Βαρελάς ήταν αυτός που πήρε τα ηνία και με δικούς του 6 πόντους κατάφερε να κρατήσει την ομάδα του κοντά στο σκορ.

Στην δεύτερη περίοδο επικράτησε ο ίδιος ρυθμός με τους Harmani να ελέγχουν το παιχνίδι και να είναι συνεχώς μπροστα. Τρομερές άμυνες και από τις δύο πλευρες με τον ρυθμό όλο και να ανεβαίνει. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ (21-28)  με τους Harmani να χαμογελούν καθλως με νίκη αποκτούσαν το πολυπόθητο εισιτήριο των playoff.

Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν ριζικά καθώς οι παίκτες της Think digital με μπροστάρη τον Γεωργακόπουλο που πέταγε φωτιές βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 5 πόντους.

Η τελευταία περίοδος έκρυβε πολλές εκπλήξεις καθώς ο ηγέτης των Think digital Παναγιώτης Καπερώνης αποβλήθηκε από το παιχνίδι έπειτα από λογομαχία με το διαιτητικο team χωρίς βέβαια αυτό να επηρεάσει το παιχνίδι της ομάδας του. H Harmani προσπάθησε αλλά έπεσε σαν λιοντάρι στο τέλος, με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να προκριθεί στα playoff της development league

Betsson Mvp αναδείχθηκε ο Νικόλας Γεωργακόπουλος που κατάφερε να σκοράρει 26 πόντους με 7 ριμπάουντ 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Harmani Milano: Νικήτας 0, Αρβανίτης 5, Δεμερτζίδης 7, Ηλιόκαυτος 12 Κωνσταντινόπουλος 3, Πανουτσόπουλος 3, Παρίσης 4, Τριανταφύλλου 9, Χατζής 0

Think Digital: Αλεξανδρόπουλος 3,Βακιρτζόγλου 0, Βαρελάς 16, Γεωργακόπουλος 26, Καπερώνης 0, Μαρίνης 0, Σταγκίδης 3, Κανούτος 3