09/11/2021
San Anargiri Sperms 14 15 14 19 - 62 -
Αμόκ 17 18 20 12 - 67 -

Ακάθεκτη η ΑΜΟΚ !

Βράδυ Κυριακής 7ης Νοεμβρίου και στο Basketaki Arena για την τέταρτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Development II League οι San Anargiri Sperms (2-0) ήρθαν αντιμέτωποι με την ΑΜΟΚ (3-0) και μετά από ένα κλειστό παιχνίδι η δεύτερη κατάφερε να διατηρήσει το αήττητο αλλά και την παράδοση έναντι των αντιπάλων της, μένοντας πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας !

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά όταν μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά έτρεξαν ένα 0-11 σερί χάρη στον τρίποντο οίστρο του προέδρου Αβαρκιώτη (12) που μαζί με τους Τρυγωνόπουλο & Ορφανό (από 5) τους έφεραν σε διπλό σκορ (7-14). Ο Τασιούδης κάλεσε σε time out και με τους Φλέσσα & Χουρσόγλου (από 5) προσπάθησαν και μείωσαν για το 14-17 της πρώτης περιόδου.

Οι ομάδες συμβάδιζαν και στη δεύτερη περίοδο με τους γηπεδούχους να μένουν κοντά στο σκορ με τις ενέργειες των Μπίλια, Φλέσσα (απο 5) και Χαντάντ (3) ωστόσο την πρωτοπορία την κράτησε η ΑΜΟΚ με το φεστιβάλ τριών πόντων των Τριανταφύλλη & Αβαρκιώτη (από 6 έκαστος) και την ταχ΄τητα του Ορφανού (4) πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το σκορ στο 29-35.