18/11/2023
The Hoopers - - - - - 64 -
Spacers - - - - - 39 -

Ακόμα μια νίκη για τους Hoopers!

Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακές φάσεις από τις δύο ομάδες, αλλά οι Hoopers φάνηκαν να κατέχουν τον ρυθμό του παιχνιδιού. Οι Καραγιαννιώτης και Καναράς συνεργάστηκαν άψογα, δημιουργώντας ευκαιρίες για την ομάδα τους. Από την άλλη πλευρά, οι Spacers προσπαθούσαν να ανταποκριθούν, αλλά η άμυνα των Hoopers κράτησε το προβάδισμα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Hoopers ενίσχυσαν το προβάδισμά τους. Ο Καραγιαννιώτης έκανε εντυπωσιακές επιθέσεις, ενώ ο Καναράς συνέβαλε στην άμυνα της ομάδας. Οι Spacers προσπαθούσαν να ανταποκριθούν, αλλά η αποτελεσματικότητα των Hoopers στα τρίποντα και η ενοποιημένη άμυνά τους έκαναν τη διαφορά.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Hoopers κατέστησαν σαφές ποια ομάδα κυριαρχούσε στον αγωνιστικό χώρο. Ο Καραγιαννιώτης συνέχισε να εντυπωσιάζει με τις του ικανότητες, ενώ ο Καναράς διαχείριζετο με επιτυχία τις αμυντικές προσπάθειες των Spacers. Οι Hoopers διατήρησαν σταθερό σκορ και επιβεβαίωσαν τον έλεγχό τους στο παιχνίδι.

Στο φινάλε του αγώνα, οι Hoopers επικράτησαν εμφατικά με σκορ 64-39. Ο Καραγιαννιώτης και ο Καναράς ξεχώρισαν ως οι πρωταγωνιστές της ομάδας τους, ενώ οι Spacers παρότι προσπάθησαν κυρίως με τις προσπάθειες του Στεργιόπουλου και του Μπουρούδη δεν μπόρεσαν να πάρουν το κάτι παραπάνω.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Δημήτρης Καραγιαννιώτης ο οποίος πέτυχε 27 πόντους , πήρε 8 ριμπάουντ , μοίρασε 8 ασίστ και έκλεψε 6 φορές την μπάλα.

Για τους Spacers αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα είναι ο Αλέξανδρος Στεργιόπουλος ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 14 πόντους και 13 ριμπάουντ καθώς επίσης είχε και 7 κλεψίματα.

The Hoopers: Καραγιαννιώτης 27 , Καφφές 6 , Σταματάκης 8 , Θεοδουλίδης 2 , Κρυσταλλάς 4 , Καναράς 17 (3)

Spacers: Κωνσταντινίδης 8 , Αθανασιάδης , Μασμανίδης , Μπουρούδης 10 (2) , Παπανικολάου , Μπερμπέρης 2 , Μυγδάκος 5 (1) , Στεργιόπουλος 14 (1)