21/04/2024
Salonica 7Slippers BC 11 8 23 13 - 55 -
Sky is the limit 22 16 11 10 - 59 -

Ακόμα μια νίκη και 6/6 για τους Sky Is The Limit!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση που παρέσυρε τους παίχτες σε μια έντονη αγωνία. Από την πρώτη στιγμή, φάνηκε ότι οι Sky Is The Limit είχαν το πάνω χέρι, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 11-22 υπέρ τους.

Καθώς η αναμέτρηση εξελισσόταν, οι 7Slippers προσπάθησαν να ανακτήσουν τον έλεγχο, αλλά οι Sky Is The Limit συνέχισαν να επιδεικνύουν ισχυρή άμυνα και αποτελεσματική επίθεση. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 19-38 υπέρ των Sky Is The Limit χάρης στους Καραδήμο και Τσάνη, καθιστώντας τη διαφορά στο σκορ ακόμη μεγαλύτερη.

Ωστόσο, οι 7Slippers δεν παρέδωσαν εύκολα και εμφάνισαν αντοχή και αντίσταση στο τρίτο δεκάλεπτο. Με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Ζησόπουλο και Κανέλλη, κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ, με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 49-42 υπέρ των Sky Is The Limit.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι 7Slippers επέδειξαν απίστευτη αντοχή και αποφασιστικότητα. Με εκπληκτικές επιδόσεις από τους παίκτες τους, κατάφεραν να πλησιάσουν επικίνδυνα στην ανατροπή του αποτελέσματος. Ωστόσο, οι Sky Is The Limit κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 59-55.

MVP του αγώνα είναι ο Αναστάσιος Τσάνης ο οποίος κατάφερε να βάλει 10 πόντους , να πάρει 7 ριμπάουντ και να κλέψει 4 φορές την μπάλα.

Άξιος αναφοράς για τους 7Slippers είναι ο Χρήστος Ζησόπουλος ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 30 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Salonica 7Slippers: Κανέλλης 6 , Λιούτας , Ανδρεανίδης , Κουτρης 8 (2) , Αυτζίδης , Γεωργιάδης 4 , Κεκερης 7 (1) , Ζησόπουλος 30 (4)

Sky Is The Limit: Καρυοφύλλης 5 (1) , Λεφάκης Α. 8 (1) , Τσάνης 10 , Πέτκος , Λεφάκης Δ. 10 (2) , Καραδήμος 16 , Κοτζαδάμης 10