11/03/2024
Agxialos Legends 19 27 25 23 - 94 -
Puebla BC 17 16 17 11 - 61 -

Ακόμα μια νίκη για τους πρωτοπόρους Agxialos Legends!

Δυναμικό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες. Εξαιρετικές συνεργασίες με όμορφα καλάθια εκατέρωθεν. Οι Agxialos Legends μέσω των Γιαγκόπουλου, Καραγκιαούρη και Σερμπέζη κατάφεραν να κερδίσουν αυτή τη πρώτη περίοδο με 19-17 έναντι των αξιόμαχων Puebla BC.

Στο ίδιο μήκος κύματος και το δεύτερο δεκάλεπτο, καθώς οι Agxialos Legends αύξησαν το σκορ στο 46-33.Οι Γιαχανατζής, Καραγκιαούρης και Γιαγκόπουλος έδειξαν εξαιρετική απόδοση και αποσπάστηκαν από τους αντιπάλους τους. Οι Puebla ήταν αντιμέτωποι με μια δύσκολη πρόκληση, καθώς προσπάθησαν να επανέλθουν στον αγώνα.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια συνέχεια του θριαμβευτικού παιχνιδιού των Agxialos Legends. Οι Γιαχανατζής, Καραγκιαούρης και Σερμπέζης συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους, ενώ η ομάδα των Puebla φαινόταν να μην έχει απαντήσεις καθώς οι ανάσες τους πλέον δεν ήταν αρκετές. Η διαφορά στο σκορ έφτασε τους 21 πόντους, με το σκορ να είναι 71-50 υπέρ των Agxialos Legends.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι Puebla δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι Agxialos Legends έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 94-61.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Βασίλειος Γιαχανατζής ο οποίος πέτυχε 16 πόντους και μοίρασε 7 ασίστ.

Για τους Puebla BC ξεχώρισε ο Νεκτάριος Καριοφύλλης οποίος πέτυχε Double Double έχοντας βάλει 26 πόντους και έχοντας μαζέψει 13 ριμπάουντ.

Agxialos Legends: Γιαγκόπουλος 16(2), Γιαχανατζής 16(2), Γκοτζαμάνης 2, Καραγκιαούρης 15, Μαυρίδης 11(1), Οικονόμου 6(2), Παπαγεωργίου 4, Παράσχος 5(1), Πρωτογερόπουλος, Σερμπέζης 19(1)

Puebla BC: ΑλεξανδρίδηςΠ., ΑλεξανδρίδηςΝ. 3(1), Καπετάνιος, Καριοφύλλης 26(4), Λαπαρίδης, Μαυροχωρίδης 2, Πάχτας, Σουρμελίδης 21(3), Τσίμπουρης 9(1)