14/03/2022
Mpaloniakos 22 18 23 25 - 88 -
Ηττηφόρος BC 14 7 11 14 - 46 -

Ακόμα σκοράρει ο Mpaloniakos!

Το βράδυ της Κυριακής 13 Μαρτίου στο Μενίδι, ο Μπαλονιακός ήταν εντυπωσιακός, έτρεξε ασταμάτητα στην επίθεση βγάζοντας πολλούς αιφνιδιασμούς και επικράτησε εύκολα με το ευρύ 88 – 46 απέναντι στον Ηττηφόρο.

Ο Μπαλονιακός βρήκε ρυθμό από το πρώτο δεκάλεπτο και με πρώτο βιολί τον Καρατσαρέα με 6 πόντους και τον Λαδιά να ακολουθεί με 5, ξέφυγε με 22 – 14.Στο αντίπαλο στρατόπεδο, ο Ηττηφόρος κυνηγούσε το σκορ, με τον Καραβασίλη να ξεχωρίζει με 10 πόντους.

Ο Μπαλονιακός ήταν καταιγιστικός και στην δεύτερη περίοδο, με το σκορ ημιχρόνου να κλείνει στο 40 – 21. Ο Λαδιάς έσερνε τον χορό με συνεχόμενα κλεψίματα και 10 πόντους στο ενεργητικό του, με τον Μπαμπούση να τον ακολουθεί με αλλεπάλληλα ριμπάουντ και 7 πόντους. Ο Ηττηφόρος δεν μπορούσε να ακολουθήσει τον ρυθμό , με τον Ασημακόπουλο να ξεχωρίζει με 4 πόντους.