21/10/2023
The Hoopers 15 16 10 18 - 59 -
Magoofyδες 14 17 15 15 - 61 -

Άξιοι νικητές οι Magoofyδες!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αμφίρροπο και τελείωσε με το σκορ 15-14 υπέρ των Hoopers. Οι παίκτες από τις δύο ομάδες έδειχναν προσηλωμένοι και πολύ πεινασμένοι για τη νίκη. Οι Hoopers επέδειξαν εξαιρετική άμυνα, ενώ οι Magoofyδες είχαν εξαιρετική συνεργασία και τεχνική.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ισοπαλία διατηρήθηκε με σκορ 31-31. Ο αγώνας έγινε ακόμα πιο συναρπαστικός καθώς οι παίκτες αντάλλαξαν καλάθια και εντυπωσιακές φάσεις. Οι Καναράς και Καραγιαννιώτης των Hoopers πέτυχαν εντυπωσιακά καλάθια, ενώ οι Τσαρσιταλίδης, Πιτσούλης και Τσομπανάκης των Magoofyδων ανταποκρίθηκαν με εξαιρετική άμυνα και τρομερές ασίστ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Magoofyδες κατάφεραν να προηγηθούν με 46-41. Οι Τσαρσιταλίδης, Πιτσούλης και Τσομπανάκης επέδειξαν εξαιρετική ομαδική δουλειά, ενώ οι Hoopers προσπάθησαν να αντιδράσουν με τον Καναρά και τον Καραγιαννιώτη να σκοράρουν επανειλημμένα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν απόλυτα ανταγωνιστικό και οι Magoofyδες κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με σκορ 61-59. Ο αγώνας τελείωσε με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς οι δύο ομάδες πάλεψαν μέχρι το τέλος. Οι παίκτες αξίζουν συγχαρητήρια για την εξαιρετική απόδοσή τους και για τον εντυπωσιακό αγώνα που προσέφεραν.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Τσαρσιταλίδης ο οποίος πέτυχε το απόλυτο Double Double καθώς είχε 20 πόντους και 20 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Hoopers ήταν ο Δημήτρης Καραγιαννιώτης ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 19 πόντους και 9 ριμπάουντ.

The Hoopers: Καραγιαννιώτης 19 (3) , Γιαγρίδης 4 , Καφφές 4 , Σταματάκης , Θεοδουλίδης 2 , Στρολιος , Αγοραστός 3 (1) , Καναράς 27 (6)

Magoofyδες: Kolev 6 , Δεδόπουλος 3 (1) , Ανφιμιάδης 2 , Τυφλόπουλος 3 (1) , Τσομπανάκης 12 (2) , Πιτσούλης 15 (1) , Τσαρσιταλίδης 20