03/02/2024
Ραμολιμέντα 10 10 11 16 - 47 -
Trailers 17 11 13 14 - 55 -

Αξίζουν παραπάνω οι Trailers!

Στην συνέχεια τα Ραμολιμέντα έκαναν πιο σκληρή την άμυνα τους και κατάφεραν να περιορίσουν τους αντιπάλους τους. Στο επιθετικό κομμάτι ανέλαβε ο Παρλαβάντζας με ωραία δημιουργία και ο Εμμανουηλίδης κυριαρχώντας κάτω από το καλάθι. Σκορ ημιχρόνου στο 20-28.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε με τις δύο ομάδες να να πηγαίνουν σε σετ επιθέσεις, πράγμα που βόλεψε τους γηπεδούχους ώστε να καταφέρουν να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Παρόλα αυτά οι Trailers δεν πτοήθηκαν και κράτησαν την διαφορά πάνω από τους 10 με τον εξαιρετικό Βλάχο να σημειώνει 11 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού τα Ραμολιμέντα βρήκαν μεγάλα καλάθια απο τους Ποσταλή και Εμμανουηλίδη και κατάφεραν να μειώσουν στους τρεις 3 λεπτά πριν την λήξη. Αυτό όμως δεν έφτανε για την ομάδα του Παρλαβάντζα καθώς οι φιλοξενούμενοι κατευθείαν πήραν και παλι διαφορά με τα κρίσιμα καλάθια του Παπαδοπούλου και έφυγαν με το διπλό από την Ζωφριά με 47-55.

Betsson MVP της αναμέτρησης ήταν ο Βλάχος με 20 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 μπλοκ. Για τα Ραμολιμέντα ξεχώρισε ο Εμμανουηλίδης με 13 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Οι γηπεδούχοι είχαν 5/11 βολές, 18/47 δίποντα και 2/20 τρίποντα, μάζεψαν 45 ριμπάουντ, μοίρασαν 13 ασίστ, έκαναν 4 κλεψίματα και 11 λάθη. Από την άλλη οι νικητές είχαν 12/17 βολές, 14/39 δίποντα και 5/25 τρίποντα, μάζεψαν 43 ριμπάουντ, μοίρασαν 7 ασίστ, έκαναν 4 κλεψίματα και 8 λάθη.

Ραμολιμέντα (Παρλαβάντζας): Αλεξίου 6, Ασημάκης, Δανίλης, Εμμανουηλίδης 13, Παρλαβάντζας 7, Ποσταλής 9, Ράλλης 3, Τσαφαντάκης 3, Τσούτης 9

Trailers (Αντωνίου): Αντωνίου, Βλάχος 20, Ζαφρακόπουλος 2, Ζαχαριουδάκης 4, Παπαδόπουλος 11, Πυριόχος 4, Σταυριανάκης 3, Τσιλίδης 2, Πελεκάνος 9

Τι μας άρεσε: Οι πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα!