07/07/2022
Sicarios BC 27 32 29 27 - 115 -
Αδάμαστος 17 24 16 15 - 72 -

Αλάνθαστοι οι Sicarios I.T.G. Group!

Οι Sicarios I.T.G. Group κατάφεραν μετά από μια ασύλληπτη εμφάνιση να περάσουν για ακόμα μια φορά στην επόμενη φάση της διοργάνωση νικώντας τον Αδάμαστο με το εμφατικό σκορ 115-72.

Οι διαθέσεις των Sicarios φάνηκαν από την πρώτη στιγμή του παιχνιδιού καθώς για ακόμα μια φορά το γρήγορο παιχνίδι το οποίο διαθέτουν ο Αδάμαστος δεν μπόρεσε να το σταματήσει και έτσι χάρης στα υπέροχα σουτ του Μητσάκη θα μπορέσουν να πάρουν μια διαφορά 10 πόντων με το τέλος του δεκαλέπτου.

Η δεύτερη περίοδος θα είναι ακόμα καλύτερη για τους γηπεδούχος καθώς με τον Βρεττά να πετυχαίνει το ένα καλάθι πίσω από το άλλο στο αιφνιδιασμό μπόρεσαν να αυξήσουν ακόμα περισσότερο την διαφορά , αφήνοντας πίσω τον Αδάμαστο όπου με τα καλάθια του Λιούκα προσπαθούσε να ορθοποδήσει.

Με την έναρξη του δευτέρου δεκαλέπτου οι Sicarios ήταν αποφασισμένοι να ξεκαθαρίσουν την υπόθεση νίκης ανεβάζοντας κατά πολύ την διαφορά κάνοντας το έργο του Αδάμαστου αρκετά δύσκολο καθώς υπήρχαν και το πρώτα σημάδια κούρασης.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ήδη όλοι η ομάδα των Sicarios εκτός από τον Μαυρίδη είχαν από 10 πόντους και πάνω και χάρης σε αυτό το σκορ τους θα φτάσει πάνω από τους 100 πόντους κάτι που έκανε την νίκη τους ακόμα πιο εμφατική καθώς το τελικό σκορ ήταν 115-72 αφήνοντας εκτός συνέχειας τον Αδάμαστο.

MVP του αγώνα για ακόμα μια φορά ήταν ο Βασίλης Βρεττάς ο οποίος έκανε double double με 23 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Ενώ για την ομάδα του Αδάμαστου άξιος αναφοράς είναι ο Κώστας Λιούκας ο οποίος άγγιξε το double double με 29 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Sicarios I.T.G. Group: Βρεττάς 23 (1) , Ρέμπελος 12 , Παπαθανασίου 24 (3) , Μητσάκης 19 (5) , Πολύζος 17 (3) , Μαυρίδης 8 , Συμεωνίδης 12

Αδάμαστος: Μανσούρ 6 , Μυλωνάς , Ναχμίας 3 , Κυρίμης Σ. 4 , Λιούκας 29 , Κυρίμης Α. 14 , Σαραφίδης 6 (2) , Τρακοσάρης 10 (2)