27/06/2022
Brooklyn Bets by Amerikanos24 7 13 18 15 - 53 -
Pourangers BC 23 14 17 20 - 74 -

Άλλη ταχύτητα οι Pourangers!

Στην τρίτη θέση του 6ου ομίλου της Development 2 League πήραν οι Pourangers, οι οποίοι επικράτησαν με 74-53 των Brooklyn Bets, σπάζοντας του το αήττητο.

Με τρομερό ρυθμό ξεκίνησαν το παιχνίδι οι Pourangers, οι οποίοι θέλησαν να επιβάλουν τον ρυθμό τους. Με τρομερή άμυνα, αλλά και επίθεση, κατάφεραν να προηγηθούν με το τέλος της περιόδου με 23-7 με τους Στρατόπουλο και Μαρκόπουλο να βάζουν από 6 πόντους. Για τους Bets, 3 έβαλε ο Αγρέβης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Pourangers δεν είχαν πρόβλημα να διαχειριστούν το προβάδισμα τους και να διευρύνουν μάλιστα την διαφορά, η οποία έφτασε στους 17 πόντους, 37-20. Για την ομάδα του Σούλη, από 4 πόντους έβαλαν Μαρκόπουλος και Μπούτζης ενώ για τους Brooklyn 7 o Μηνάς Μουχίμογλου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα από το Μπρούκλιν κατάφερε να ξαναμπεί στην διεκδίκηση της νίκης αφού μείωσε στους 10, 41-31 στο 23’. Ωστόσο, οι τυπικά φιλοξενούμενοι είχαν και πάλι απαντήσεις, κλείνοντας την περίοδο στο συν 16, 54-38, «κλειδώνοντας» επί της ουσίας την υπόθεση νίκη.