10/01/2024
Atlanta Socks 22 13 24 16 - 75 -
Salonica Titans 3 18 8 22 - 51 -

Άλλη μια εντυπωσιακή εμφάνιση από τους Atlanta Socks!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι Atlanta Socks εντυπωσίασαν με μια συναρπαστική εμφάνιση. Οι παίχτες της ομάδας, με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Κυριακού, Λογοθέτη, και Βορνίτη, κατάφεραν να καταλάβουν πλήρως τον έλεγχο του αγώνα. Το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με τους Atlanta Socks να οδηγούν με 22-3.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Salonica Titans προσπάθησαν να αποκαταστήσουν την ισορροπία, αλλά η αντίστασή τους αντιμετωπίστηκε με αποφασιστικότητα από τους Atlanta Socks. Οι παίχτες των Salonica Titans, με επικεφαλής τους Δελανδρέα και Καλαθά, προσπαθούσαν να βρουν τον δρόμο τους κάτι που εν μέρη το κατάφεραν, αλλά η ομάδα των Atlanta Socks συνέχιζε να επικρατεί. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν 35-21 υπέρ των Atlanta Socks.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Atlanta Socks συνέχισαν να επιβεβαιώνουν την ανωτερότητά τους. Οι Κυριακού, Λογοθέτη, και Βορνίτη συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις εκπληκτικές επιδόσεις τους. Η άμυνα των Salonica Titans έπεφτε αντιμέτωπη με τη δυναμική επίθεση των Atlanta Socks, με το σκορ να ανεβαίνει στο 59-29.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τέταρτη και τελευταία περίοδος , οι Salonica Titans προσπάθησαν να ανακτήσουν εδάφος, αλλά η προσπάθειά τους ήταν ανεπαρκής. Οι Atlanta Socks διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, επικρατώντας με συνολικό σκορ 75-51.

MVP του αγώνα είναι ο Θανάσης Κυριακού ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 17 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Ενώ άξιος αναφοράς για τους Salonica Titans είναι ο Ιωάννης Δελανδρέας ο οποίος πέτυχε 12 πόντους και πήρε 6 ριμπάουντ.

Atlanta Socks: Βορνίτης 9, Βούλγαρης 9(3), Γιόκας 6(2), Κυριακού 17, Λογοθέτης 17(2), Μαυροκεφαλίδης 9, Ντίνας 2, Τεμέλκου 6

Salonica Titans: Αξάς 3(1), Βανδήρας 13, Δελανδρέας 12, Καλαθάς 12, Καλογήρου 1, Λάππας, Σαρασίτης 3(1), Τράκας 3(1), Τσιβελεκίδης 4