29/11/2023
Brokers 18 8 24 18 - 68 -
Πανικός BC 15 14 11 5 - 45 -

Άλλη μια νίκη για τους Brokers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Brokers να κερδίζουν την περίοδο με 18-15, αλλά οι παίκτες του Πανικού δεν άργησαν να ανταποκριθούν. Ο Λεωνίδου, με την εκπληκτική άμυνά του, δημιούργησε προβλήματα στους αντίπαλους, ενώ ο Αντωνάκης διακρίθηκε για την ευστοχία του στις επιθέσεις.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε το Πανικό να ανατρέπει το προβάδισμα και να παίρνουν την διαφορά 26-29. Εκεί, οι παίκτες του Πανικού συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις αμυντικές τους ικανότητες, ενώ ο Αντωνάκης πρόσθεσε σημαντικούς πόντους στον πίνακα.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε μια απρόσμενη ανατροπή, καθώς οι Brokers έκαναν την ανατροπή και αύξησαν το σκορ στο 50-40. Οι Ιωακειμίδης, Κωνσταντινίδης και Βλάχος έδειξαν εξαιρετική απόδοση και αποσπάστηκαν από τους αντιπάλους τους. Ο Πανικός ήταν αντιμέτωπος με μια δύσκολη πρόκληση, καθώς προσπάθησαν να επανέλθουν στον αγώνα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους Brokers να διατηρούν και να αυξάνουν το προβάδισμα, να ελέγχουν τον ρυθμό και να κερδίζουν τον αγώνα με 68-45. Οι παίκτες των Brokers παρέμειναν συγκεντρωμένοι και αποδοτικοί, καταφέρνοντας να κλείσουν τον αγώνα με επιτυχία.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Αναστάσιος Βλάχος ο οποίος πέτυχε Double Double με 11 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για του Πανικό είναι ο Δημήτριος Αντωνάκης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 22 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Brokers: Βλάχος 11, Ζαφείρης 3, Ιωακειμίδης 13, Κωνσταντινίδης 18, Μαυρομανώλης 8(2), Μοσχάκης 5(1), Πεχλιβάνης 6, Τσιταμπάνης, Χωρινός 4

Πανικός BC: Αντωνάκης 22(2), Καρανάτσιος, Λεωνίδου 4, Νικολόπουλος 2, Πρανδέκος 5(1), Τσάτσας, Τσελεκίδης 5, ΨοφογιώργοςΑθ. 3, ΨοφογιώργοςΔ. 4