14/11/2023
Efkarpia Rattlers 14 9 8 10 - 41 -
Never Again 17 10 10 17 - 54 -

Άλλη μια νίκη για τους Never Again!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια αμφίρροπη αναμέτρηση, με τους Never Again μέσω των τριπόντων του Καμάρα να καταφέρνουν να οδηγήσουν το σκορ στο 14-17. Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακή άμυνα από τις δύο ομάδες, ενώ οι επιθέσεις προσπαθούσαν να βρουν τον σωστό ρυθμό.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο αγώνας διατηρήθηκε σε αρκετά υψηλό επίπεδο ανταγωνισμού. Το τέμπο συνέχισε να είναι χαμηλό και από τις δύο ομάδες. Σιαμάτρας Ιωάννης από Efkarpia Rattlers και Φραντζής από Never Again κατάφεραν να βρουν την δίοδο για το καλάθι.  Σκορ ημιχρόνου 23-27 υπέρ των Never Again.

Το τρίτο δεκάλεπτο διατηρούσε την αγωνία ζωντανή και στα ύψη. Χαμηλό σκορ και πολλή ένταση ήταν τα βασικά χαρακτηριστικά αυτής της περιόδου. Μάχες κοντά στα καλάθια και από τις δύο ομάδες. Εν τέλει οι Never Again ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να κερδίσουν αυτή τη μάχη της τρίτης περιόδου με 8-10 επιμέρους σκορ.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η τέταρτη και τελευταία περίοδος του παιχνιδιού. Οι Never Again διατήρησαν και αύξησαν το προβάδισμα τους το οποίο κατάφεραν να διαχειριστούν εξαιρετικά. Οι Efkarpia Rattlers δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν την νίκη καθώς βρέθηκαν σε κακή επιθετική βραδιά.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Γεώργιος Καμάρας ο οποίος πέτυχε Double Double με 24 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Για τους Efkarpia Rattlers ξεχώρισε ο Ιωακείμ Πούλιος ο οποίος πέτυχε 6 πόντους και μάζεψε 9 ριμπάουντ.

Efkarpia Rattlers: Μοσχούτης 3, Πούλιος 6, ΣιαμάτραςΔ., ΣιαμάτραςΙ. 11(1), Στίκος, ΣτούπαςΔ. 2, ΣτούπαςΒασ. 10, Τούτσαρης 9

Never Again: Καμάρας 24(4), Καντυλτζόγλου 2, Μυλιόρδος, Παπαϊωάννου, Σπαθής 3(1), Συρόπουλος 4, Τιτίρλας 3(1), Τσαλκιτζής, Φραντζής 16, Ψαλλίδας 2