08/01/2024
Πανικός BC 16 8 12 9 - 45 -
Agxialos Legends 17 17 11 27 - 72 -

Άλλη μια νίκη για τους πρωτοπόρους Agxialos Legends!

Δυναμικό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες. Εξαιρετικές συνεργασίες με όμορφα καλάθια εκατέρωθεν. Οι  Agxialos Legends μέσω των Μαυρίδη Παναγιώτη, Μαυρίδη Ευάγγελου και Τσολακίδη κατάφεραν να κερδίσουν αυτή τη πρώτη περίοδο με 16-17 έναντι τoυ αξιόμαχου Πανικού.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι παίκτες του Πανικού δεν κατάφεραν να σταματήσουν τον εκρηκτικό ρυθμό των Agxialos Legends. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα εντυπωσιακό 24-34 υπέρ των Agxialos Legends, αναδεικνύοντας την ισχυρή τους ομάδα και την ανεπανάληπτη συνεργασία μεταξύ των αδερφών Μαυρίδη και Τσολακίδη.

Στην τρίτη περίοδο του παιχνιδιού ο Πανικός BC προσπάθησε να αντιδράσει κάτι που εν μέρη το κατάφερε. Οι Καραφώτης και Αντωνάκης βγήκαν μπροστά για την ομάδα τους και μέσω των αξιόλογων προσπαθειών τους κατάφεραν να κερδίσουν αυτή την τρίτη περίοδο με επιμέρους σκορ 12-11 δίνοντας με αυτό το τρόπο ακόμα περισσότερο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Η τέταρτη και τελευταία περίοδος του παιχνιδιού ανήκε ολοκληρωτικά στους Agxialos Legends. Η αποτελεσματικότητα στην επίθεση και η φοβερή άμυνα καθιστούν τον αγώνα μια κατακτητική ολοκλήρωση για τους Agxialos Legends. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται με το σκορ να δείχνει 45-72 υπέρ τους.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Βασίλειος Τσολακίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 13 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τον Πανικό BC είναι ο Κωνσταντίνος Καραφώτης ο οποίος έβαλε 22 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Πανικός BC: Αντωνάκης 10, Δημητριάδης 5(1), Καρανάτσιος, Καραφώτης 22, Κοντόπουλος 2, Πρανδέκος 2, Τσάτσας, Τσελεκίδης 4

Agxialos Legends: Αγτζίδης 4, Γιαγκόπουλος 11(2), ΜαυρίδηςΕυ. 15(3), ΜαυρίδηςΠ. 16(2), Οικονόμου 2, Παράσχος 6(2), Πρωτογερόπουλος 5(1), Τσολακίδης 13