03/12/2023
Kamptzida lizards 23 17 21 15 - 76 -
Milgyraki Bucks 14 16 18 17 - 65 -

Ανάσα για τους Kamptzida Lizards!

Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο, με τους Kamptzida Lizards να επιδεικνύουν συντονισμένο παιχνίδι. Οι Πατίκας και Τσερέλης ηγήθηκαν της ομάδας τους, επιτυγχάνοντας εύστοχα σουτ και διεισδύοντας αποτελεσματικά στην άμυνα των Milgyraki Bucks. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Kamptzida Lizards να προηγούνται με 23-14, δείχνοντας τον τόνο για έναν ανταγωνιστικό αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, με τους Σταμολάμπρος, Χαρμάνας και Οφθαλμίδης να αναλαμβάνουν το βάρος της επίθεσης. Ωστόσο, οι Kamptzida Lizards διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα, με τους Πατίκας και Τσερέλης να συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 40-30 υπέρ των Kamptzida Lizards.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο αγώνας εξελίχθηκε σε ένα παιχνίδι με έντονη επίθεση από τις δύο ομάδες. Οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να ανακτήσουν το έδαφος, ενώ οι Kamptzida Lizards διατήρησαν τον προβάδισμά τους. Οι Πατίκας και Τσερέλης συνέχισαν να είναι κορυφαίοι στο γήπεδο, ενώ οι Σταμολάμπρος, Χαρμάνας και Οφθαλμίδης προσπάθησαν να αντισταθούν. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 61-48 υπέρ των Kamptzida Lizards.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Kamptzida Lizards διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα και ασφαλώς κατέκτησαν τη νίκη. Οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα, αλλά οι επιδόσεις των Πατίκα και Τσερέλη ήταν καίριες. Το τέλος ήταν αναπόφευκτο, με τον αγώνα να ολοκληρώνεται με σκορ 76-65 υπέρ των Kamptzida Lizards.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Δημήτρης Πατίκας ο οποίος πέτυχε 30 πόντους και μοίρασε 6 ασίστ.

Για τους Bucks πρωταγωνιστικό ρόλο έπαιξε ο Νίκος Χαρμάνας ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 16 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Kamptzida Lizards: Μπαλέκας 5 , Λίγκος 6 , Αποστόλου 3 (1) , Αρβανίτης 2 , Τσερέλης 12 (2) , Γεράκης 9 (3) , Μπαχτσιαβάνης 4 , Πιπερίδης , Πατίκας 30 (3) , Πέτσος 5 (1)

Milgyraki Bucks: Χατζηνικολάου 9 (3) , Χαρμάνας 16 , Κούτρης 8 (1) , Σταμολάμπρος 18 , Οφθαλμίδης 14 , Τσαχουρίδης , Παττάκος