30/11/2021
Pourangers BC 11 25 24 12 - 72 -
Shadows 15 13 25 14 - 67 -

Ανέβηκαν στην βαθμολογία οι Pourangers!

Σπουδαία νίκη πανηγύρισαν οι Pourangers, που επικράτησαν στο κλειστό του Κάρβουνου με 72-67 των Shadows βελτιώνοντας έτσι το ρεκόρ τους στο 4-3.

Από το ξεκίνημα του παιχνιδιού το παιχνίδι ήταν εξαιρετικό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να παίξουν το μπάσκετ τους. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Shadows ήταν καλύτεροι και προηγήθηκαν με 15-11, με τον Δημήτρη Παπαγιάννη να οργιάζει και να σημειώνει 8 πόντους. Για τους Pourangers, 6 σημείωσε ο Σταύρος Αγαδάκος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Pourangers ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση του και απέκτησαν τα ηνία του ματς. Με μπροστάρη τον Κώστα Σταυρόπουλο που σημείωσε 16 πόντους η ομάδα του Γεωργιόπουλο έκλεισε το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 36-28. Για την ομάδα του Κοντοδήμα, 5 πόντους έβαλε ο Αντώνης Καραμάνος.