26/04/2023
Rising Suns 6 8 6 19 - 39 -
Leathal Pistols 22 19 22 22 - 85 -

Άνετη επικράτηση των Pistols!

Η ομάδα των Pistols ξεκίνησε τον αγώνα με έναν δυνατό ρυθμό και ήταν πραγματικά ασταμάτητη.Η απόδοση του Κουτσιμανή των Rising Suns ήταν η μόνη θετική πτυχή για την ομάδα του, καθώς έπαιξε με σθένος και πάθος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Οι Pistols όμως βρήκαν τους τρεις καλύτερους παίχτες του αγώνα στο πρόσωπο του Δανατζή, του Τάλλη και του Πρωτογερόπουλου, οι οποίοι ήταν καταπληκτικοί στην επίθεση και στην άμυνα.

Το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν 6-22, όπου οι Pistols επέβαλαν τον ρυθμό τους από την αρχή του αγώνα. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Pistols συνέχισαν την εξαιρετική τους απόδοση και τα κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους με σκορ 14-41. Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Rising Suns προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι, αλλά οι Pistols τους απέτρεπαν από κάθε προσπάθεια.

Για μια τελευταία φορά οι Rising Suns προσπάθησαν να αλλάξουν την μοίρα του παιχνιδιού αλλά η ζήμια είχε ήδη γίνει και έτσι εν τέλη η νίκη πέρασε στα χέρια των Pistols με σκορ 39-85.

MVP του αγώνα είναι ο Ηλίας Αντωνίου ο οποίος πέτυχε 7 πόντους και πήρε 7 ριμπάουντ.

Ένω για τους Rising Suns άξιος αναφοράς είναι ο Παναγιώτης Κουτσιμάνης ο οποίος έκανε double double καθώς είχε 22 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Rising Suns: Κουτσιμάνης 22 , Μαρκούλης , Λαδόπουλος 8 (2) , Μάρκος , Τζωρτζίου 5 (1) , Αναγνωστόπουλος 4

Pistols: Μιχέλης 9 , Τάλλης 12 , Καραγκιαούρης 8 , Πρωτογερόπουλος 13 (1) , Ρωσσίδης 7 (1) , Κάλλιας 2 , Αντωνίου 7 (1) , Κάλλιας 2 , Ευαγγελιδης 6 , Δανατζής 19 (3)