26/10/2020
Greek Freaks 9 10 12 14 - 45 -
Los Abeles Fakers 16 16 16 22 - 70 -

Άνετη νίκη για τους Los Abeles Fakers!

Δε δυσκολεύτηκαν οι Los Abeles Fakers να φτάσουν στη νίκη επί των Greek FreaKS οι οποίοι είχαν αρκετές απουσίες και τραυματισμούς που τους ανάγκασαν να παίξουν και με 4 παίκτες στο ματς.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με 5 πόντους του Παν. Βογιατζή και 2 του Αθ. Βογιατζή για να μειώσει ο Τσαπαρλής σε 3-7. Τσαπαρλής και Ιωαννίδης σκόραραν ξανά αλλά ξανά οι Παναγιώτης και Αθανάσιος Βογιατζής αύξησαν τη διαφορά. Τσουράπης και Σκλαβενίτης σκόραραν για τους γηπεδούχους ενώ η περίοδος έκλεισε με καλάθια των Φωτεινού και Δαμία.

Στη δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι αύξησαν τη διαφορά στο πρώτο μισό με τους Δαμία, Μαυρακάκη και Ηρειώτη. Δύο τρίποντα των Προκάκη και Σκλαβενίτη μείωσαν τη διαφορά για να ακολουθήσουν οι Βογιατζής και Τσουράπης φέρνοντας το παιχνίδι στο 19-32.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με επιθετικό μονόλογο των Los Abeles Fakers με τους Φωτεινό, Μανωλόπουλο και Βογιατζή να κάνουν το 21-48. Όμως με ένα 9-0 στο τέλος με τους Προκάκη, Τσουράπη και Ιωαννίδη οι Greek Freaks έφεραν το ματς στο 31-50.

Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστική αφού οι Greek Freaks που έχασαν λόγω τραυματισμού τον Σπύρο και Κώστα Σκλαβενίτη έμειναν με 4 για αρκετό διάστημα. Ο Δαμίας σκόραρε 6 συνεχόμενους πόντους με τον Ιωαννίδη και τον Τσαπαρλή να απαντούν. Τσαπαρλής και Δαμίας συνέχισαν το σκοράρισμα αλλά ένα σερί 9-0 με τους Βογιατζή και Μαυρακάκη έκανε το 42-63. Δαμίας και Μανωλόπουλος έβαλαν τους τελευταίους πόντους στο ματς για το 45-70 και τη νίκη των Los Abeles Fakers.