15/02/2020
Salonica Old Stars - - - - - 64 -
Sintrim Team - - - - - 37 -

Άνετη επικράτηση για τους Old Stars!

Μια σχετικά εύκολη νίκη πήραν οι Old Stars απέναντι στους Sintrim Team. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά από το πρώτο δεκάλεπτο. Ο Γρατσονίδης πέτυχε έξι πόντους και ο Περρωστής τέσσερις. Από τους Sintrim, ο συνήθης ύποπτος Νατσίδης ξεκίνησε δυνατά πετυχαίνοντας επτά πόντους με ένα τρίποντο και ο Λιβέρης τρεις πόντους. Σκορ δεκαλέπτου 17-10.

Το δεύτερο δεκάλεπτο κυμάνθηκε στα ίδια από άποψη σκορ. Ο Περρωστής πέτυχε έξι πόντους και από τέσσερις πέτυχαν οι Γκρατσονιδης και Βλάχος. Από την άλλη, Σβεντσίδης και Λιβέρης σκόραραν από τέσσερις. Σκορ ημιχρόνου 34-22.

Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου, οι Sintrim άρχισαν να ξεμένουν από δυνάμεις. Δυσκολεύτηκαν αρκετά να βρουν σκορ, ο Λιβέρης πέτυχε πέντε πόντους με ένα τρίποντο και ο Σβεντσίδης τέσσερις. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν ο Βλάχος και ο Γκρατσονίδης. Σκορ δεκαλέπτου 16-09.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Sintrim δε κατάφεραν να κάνουν το κάτι παραπάνω. Πέντε πόντοι από τον Λιβέρη και ένας από τον Σβεντσίδη ήταν το σκορ τους γι αυτό το δεκάλεπτο. Από τους Old Stars, o Περατικός πέτυχε 10 πόντους στο δεκάλεπτο.

Old Stars Salonica (Περρωστής): Γκρατσονίδης 20, Περατικός 10, Κρητικόπουλος, Μαλογιάννης 3, Βλάχος 10, Παπαφλωράτος 4, Περρωστής 17(1).

Sintrim Team (Μαυράκης): Σβεντσίδης 9, Λιβέρης 17(1), Μαυράκης 2, Κωστάκης, Λακκιώτης, Νατσίδης 9(1), Σιορόκας, Μπούζης.

Τί μας άρεσε: Το θέαμα που προσέφερε για ακόμα μια φορά ο Νατσίδης των Sintrim. Επίσης η εξαιρετική άμυνα του Περατικού ο οποίος έκανε τέσσερα κλεψίματα.