24/10/2023
The Hoopers 20 21 28 19 - 88 -
Golden Steak Evosmos 10 8 13 26 - 57 -

Άνετη επικράτηση για τους The Hoopers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των The hoopers να πρωτοστατεί με 20-10. Οι Καναράς και Καραγιαννιώτης  απέδειξαν τις ικανότητές τους στο γήπεδο, επιτρέποντας στην ομάδα τους να πάρει το προβάδισμα. Ήταν ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα, καθώς διαχειρίστηκαν με επιτυχία την μπάλα και βρήκαν τις καλές ευκαιρίες για σκορ έναντι των νοθρών Golden Steak Evosmos.

Το δεύτερο δεκάλεπτο διαμορφώθηκε σε 41-18 προς όφελος των The hoopers . Η αμυντική τους στρατηγική είχε δουλέψει αποτελεσματικά, καθώς ανάγκασαν τους αντιπάλους τους να μείνουν σε ελάχιστους πόντους. Η συνεργασία των  παικτών στην επίθεση με πρωτοστάτες τους Καναρά και Καραγιαννιώτη ήταν εξαιρετική  και αυτή που τους έδωσε το προβάδισμα.

Καθώς το τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε με 69-31, φάνηκε πως η ομάδα των The hoopers είχε αναλάβει πλήρως τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι αντίπαλοι τους, οι Golden Steak Evosmos, είχαν δυσκολία στο να ανταπεξέλθουν στο ρυθμό και την ενέργεια που επέδειξαν οι The hoopers . Οι προσπάθειές τους να επιστρέψουν στο παιχνίδι δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα αποτελέσματα.

Στο τέλος του αγώνα, το σκορ κατέληξε 88-57 υπέρ των The hoopers . Η απόδοση των αθλητών τους, και ειδικά των Καναρά και Καραγιαννιώτη, ήταν εντυπωσιακή. Αν και οι αντίπαλοι τους, οι GoldenSteakEvosmos, δεν κατάφεραν να κερδίσουν τον αγώνα, παραμένουν μια δυνατή ομάδα που μπορεί να επανέλθει σε μελλοντικούς αγώνες.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Καραγιαννιώτης Δημήτριος ο οποίος άγγιξε το Triple Double έχοντας 32 πόντους,  9 ριμπάουντ και 17 ασίστ.

Άξιος αναφοράς από τους Golden Steak Evosmos είναι ο Παναγιωτούνης Εμμανουήλ ο οποίος πέτυχε 6 πόντους και μάζεψε 15 ριμπάουντ

The Hoopers: Γιαγρίδης 3, Θεοδουλίδης 5(1), Καναράς 44(6), Καραγιαννιώτης 32(3), Σταματάκης 4

Golden Steak Evosmos: Γιολβάνης 20(6), Καλόγηρος 7(1), Καφρίτσας 13, Κουιμτζής,  ΜπρακόπουλοςΚων. 3(1), ΜπρακόπουλοςΓ. 6(2), Παναγιωτούνης 6, Ψαρριάνης 2