28/09/2023
The Toy Men 15 10 14 12 - 51 -
Spacers 7 7 11 10 - 35 -

Άνετο το πρώτο βήμα των The Toy Men!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 15-7 υπέρ των The Toy Men. Οι Βαλκούμας και Πάνος έδειξαν την ανωτερότητά τους στην επίθεση και την άμυνα, προσφέροντας στην ομάδα τους το απαραίτητο προβάδισμα. Οι Spacers μουδιασμένοι ακόμα από το κακό ξεκίνημα δεν μπόρεσαν να κρατηθούν.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι The Toy Men συνέχισαν να επιδεικνύουν αξιοσημείωτη απόδοση και αύξησαν το προβάδισμά τους, φτάνοντας το σκορ στο 25-14. Οι Spacers προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν το έλλειμμα, αλλά οι The Toy Men ήταν ανίκητοι και έτσι κατάφεραν να φτάσουν την διαφορά σε ένα αρκετά καλό επίπεδο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Spacers είχαν ανάγκη από μια επαναφορά για να διατηρήσουν τις ελπίδες τους στον αγώνα. Ωστόσο, οι The Toy Men συνέχισαν να είναι εξαιρετικοί και το σκορ έφτασε στο 39-25 υπέρ τους, κρατώντας τον έλεγχο του παιχνιδιού και φτάνοντας έτσι ένα βήμα πιο κοντά στην νίκη που τόσο πολύ ήθελαν.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο είχε ακόμη περισσότερη ένταση, καθώς οι Spacers προσπάθησαν να πιέσουν τους αντιπάλους τους. Ωστόσο, οι The Toy Men κράτησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφεραν να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 51-35, αποδεικνύοντας την δυναμική τους και την συνεργασία τους στο γήπεδο.

Πολυτιμότερος παίχτης είναι ο Λαμψίδης Αλέξης ο οποίος παραλίγο να πετύχει Double Double καθώς είχε 8 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Για τους Spacers πρωταγωνιατής είναι ο Γιώργος Μασμανίδης ο οποίος άγγιξε και αυτός το Double Double καθώς είχε 9 πόντους και 12 ριμπάουντ.

The Toy Men: Βαλκούμας 15 (3) , Λαμψίδης 8 , Τσουκαλάς 6 , Στράκαλης 2 , Πάνος 13 (3) , Αλβανός 7 (1)

Spacers: Κωνσταντινίδης 2 , Παπαγεωργίου 2 , Τζίγκας 14 (1) , Αθανασιάδης 2 , Μασμανίδης Γιαννης , Μπουρούδης , Μασμανίδης Γιώργος  9 (1) , Παπανικολάου 3 , Μυγδάκος 1 , Σιδηρόπουλος 2