24/04/2024
Miami Eat 20 8 15 14 - 57 -
Salonica 7Slippers BC 19 19 21 13 - 72 -

Ανεβαίνουν σταθερά οι Salonica 7 Slippers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με απόλυτη ισορροπία μεταξύ των δύο ομάδων. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Ζησόπουλος και Προύσαλης από τους Salonica 7 Slippers και οι Χατζηβακαλέλης και Γιαμούκης από τους Miami Eat ηγήθηκαν των ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Καθώς ο αγώνας εξελίσσονταν, οι Salonica 7 Slippers άρχισαν να κυριαρχούν στο γήπεδο. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος όπου η ομάδα των Salonica 7 Slippers έδειξε την επιθετική της δύναμη και αποφασιστικότητα. Με την εξαιρετική συνεργασία των παικτών της, κατάφεραν να αυξήσουν σημαντικά το προβάδισμά τους, κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με σκορ 28-38.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα, καθώς οι Salonica 7 Slippers επέδειξαν την πλήρη δύναμή τους τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Οι Miami Eat προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ανωτερότητα των αντιπάλων τους ήταν αναμφισβήτητη, με το σκορ να δείχνει 43-59 υπέρ των Salonica 7 Slippers.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Miami Eat προσπάθησαν να επανέλθουν δυναμικά στο παιχνίδι, αλλά οι Salonica 7 Slippers δεν επέτρεψαν καμία έκπληξη. Με σταθερή απόδοση και αμυντική συνείδηση, οι Salonica 7 Slippers κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 57-72.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Αθανάσιος Προύσαλης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 27 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Miami Eat είναι ο Διονύσιος Χατζηβακαλέλης ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double έχοντας 13 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Miami Eat: Γιαγρίδης 4, Γιαμούκης 14(2), Θεοδουλίδης 8, Κρυσταλλάς 6, Χαλεπλής 12, Χατζηβακαλέλης 13

Salonica 7 Slippers: Ανδρεάδης 2, Αυτζίδης 2, Ζησόπουλος 17(5), Κανέλλης 2, Κέκερης 12(2), Κουτρής 10(2), Λιούτας, Προύσαλης 27