03/11/2023
Magoofyδες 15 13 8 29 - 65 -
Orlando Tragic Salonica 11 7 21 8 - 47 -

Ανέβασαν στροφές οι Magoofyδες!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με μεγάλη ενέργεια και ανταγωνισμό. Οι Magoofyδες, με τους τρεις τους κορυφαίους παίκτες, τον Πιτσούλη, τον Μπούτζη και τον Ζαμουρίδη, δεν άργησαν να επιδείξουν τις ικανότητές τους στο γήπεδο. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τον πίνακα να δείχνει 15-11 υπέρ των Magoofyδων.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Magoofyδες συνέχισαν να δείχνουν την ανωτερότητά τους στο γήπεδο. Ο Πιτσούλης, ο Μπούτζης και ο Ζαμουρίδης συνεργάστηκαν στην επίθεση και στην άμυνα, κάνοντας δύσκολη τη ζωή των αντιπάλων τους. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 28-18 υπέρ των Magoofyδων.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν πραγματικά απολαυστικό , οι Orlando Tragic επέστρεψαν δυναμικά στον αγώνα και ξεπέρασαν τους Magoofyδες στο σκορ. Η επίδειξη της αντοχής και της αντίδρασης από την πλευρά των Tragic έκανε το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρωθεί με το σκορ να δείχνει 36-39 υπέρ των Tragic. Άξιοι αναφοράς είναι οι Πατής και Αδέμης που κατάφεραν να πετύχουν αρκετά καλάθια.

Το τέταρτο δεκάλεπτο αποτελούσε την καταλυτική στιγμή του αγώνα. Οι Magoofyδες απέδειξαν την κλάση τους και αντέδρασαν εντυπωσιακά. Επιτέθηκαν με αποφασιστικότητα και αντοχή, αυξάνοντας τη διαφορά στο σκορ και διατηρώντας τον έλεγχο του παιχνιδιού. Το τέταρτο δεκάλεπτο έληξε με τον πίνακα να δείχνει 65-47 υπέρ των Magoofyδων, που κέρδισαν με επιτυχία τον αγώνα.

MVP του αγώνα είναι ο Άγγελος Πιτσούλης ο οποίος πέτυχε 18 πόντους και πήρε 2 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Orlandi Tragic ξεχώρισε ο Χρήστος Πατής ο οποίος έβαλε 17 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Magoofyδες: Μπούτζης 11 (3) , Παναγιωτόπουλος 10 , Kolev , Βασιλειάδης 2 , Θαλασσινός 6 , Σελεμενάκης , Καραμανλίδης 2 , Κριθαρίδης , Τυφλόπουλος 3 , Πιτσούλης 18 (3) , Κωνσταντινίδης 2 , Ζαμουρίδης 11 (1)

Orlando Tragic Salonica: Κοΐου 2 , Γιαμούκης , Σπυρίδης 8 , Αδεμης 2 , Βεζυρόγλου 16 (2) , Χήρας , Μοσχούλος 2 , Καραγιαννίδης , Θεμιστοκλέους , Πατής 17