21/11/2023
Να σαι καλά 11 9 3 13 - 36 -
The Hoopers 20 7 18 14 - 59 -

Ανώτεροι και νικητές οι The Hoopers!

Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους The Hoopers να έχουν το προβάδισμα με 11-20. Οι παίκτες της ομάδας επέδειξαν ένα εξαιρετικό σύστημα παιχνιδιού και αντίδρασης στην άμυνα των αντιπάλων τους, κρατώντας τον έλεγχο του αγώνα.

Το δεύτερο δεκάλεπτο αποδείχθηκε πραγματική μάχη. Ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε,  η ένταση ανέβηκε και το κύριο χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν το πάθος για νίκη και από τις δύο ομάδες. Νικητές αυτού του δεκαλέπτου ήταν οι Να Σαι Καλά με το χαμηλό επιμέρους σκορ περιόδου 9-7.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταιγιστικό για τους The Hoopers, καθώς κυριάρχησαν σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού. Οι Καραγιαννιώτης, Γιαγρίδης και Καφφές  δεν σταμάτησαν να επιδεικνύουν το ταλέντο τους στην επίθεση και την άμυνα, κάνοντας τη ζωή των αντιπάλων τους ακόμα πιο δύσκολη. Σκορ περιόδου 3-18 υπέρ των The Hoopers.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα καθώς οι The Hoopers κατάφεραν να διαχειριστούν εξαιρετικά το προβάδισμα τους και εν τέλει να πάρουν την νίκη με το τελικό σκορ να δείχνει 36-59.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Δημήτριος Καραγιαννιώτης ο οποίος πέτυχε ακόμα ένα Triple Double έχοντας 24 πόντους, 12 ριμπάουντ και 11 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τους Να Σαι Καλά είναι ο Πέτρος Τζάμος ο οποίος πέτυχε Double Double με 12 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Να Σαι Καλά: Αφουκατούδης 9(1), Καραγιάννης, Παπαδόπουλος 8, Τερζής 2, Τζάμος 12, Φατόλιας 3, Κοντόπουλος 2

The Hoopers: Γιαγρίδης 12, Θεοδουλίδης 8, Καραγιαννιώτης 24(2), Καφφές 4, Κρυσταλλάς 5(1), Στρόλιος 6