02/12/2023
Atlanta Socks 15 20 13 13 - 61 -
Sintrim Team 11 12 7 18 - 48 -

Άντεξαν και πήραν την νίκη οι Atlanta Socks!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια αίσθηση αγωνίας και αναμονής. Οι παίκτες των Atlanta Socks, Βούλγαρης Σωκράτης, Λογοθέτης και Κυριακού, κατάφεραν να διατηρήσουν ένα ελαφρύ προβάδισμα, καταλήγοντας το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 15-11 υπέρ τους. Η αμφίρροπη μάχη που παρουσιάστηκε άνοιξε τον δρόμο για έναν αριστοτεχνικό αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Atlanta Socks έδειξαν την αληθινή τους κλάση. Οι Βούλγαρης Σωκράτης, Λογοθέτης και Κυριακού ενίσχυσαν την άμυνά τους, ενώ η επίθεσή τους γίνεται ολοένα και πιο δυναμική. Σε αντίστοιχη προσπάθεια να αντισταθούν, οι παίκτες της Sintrim βρέθηκαν πίσω στο σκορ. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το εντυπωσιακό σκορ 35-23 υπέρ των Atlanta Socks, προσδίδοντας στην ομάδα ένα σημαντικό κεφάλι στο σκορ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Atlanta Socks συνέχισαν να επιβεβαιώνουν την υπεροχή τους στο παιχνίδι. Οι Βούλγαρης Σωκράτης, Λογοθέτης και Κυριακού κράτησαν τον ρυθμό και την ένταση στο γήπεδο. Αντίθετα, η Sintrim φαινόταν να αντιμετωπίζει δυσκολίες με τα καλάθια να έρχονται από τους Σαλαβάτη , Λιάτσικο και Καζαντζή. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 48-30 υπέρ των Atlanta Socks, επιβεβαιώνοντας την απόσταση μεταξύ των δύο ομάδων.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος όπου οι Atlanta Socks εξασφάλισαν την τελική επικράτηση. Οι παίκτες τους διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, με τον συνδυασμό της επιθετικής και άμυντας ικανότητάς τους. Παρόλες τις προσπάθειες από την πλευρά της Sintrim, η απόσταση παρέμεινε ασφαλής για τους Atlanta Socks. Ο αγώνας έκλεισε με σκορ 61-48, καθιστώντας τους Atlanta Socks νικητές.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Θανάδης Κυριακού ο οποίος πέτυχ Double Double έχοντας 14 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Sintrim είναι ο Αστέριος Σαλαβάτης ο οποίος έβαλε 12 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Atlanta Socks: Κατσικαρίδης 2 , Βούλγαρης Σω. 18 (4) , Βούλγαρης Στ. 7 , Γκιόκας , Χατζηκυριακίδης 2 , Κυριακού 14 , Λογοθέτης 18 (2)

Sintrim Team: Λιβέρης 3 , Καζαντζής 11 (2) , Τουρόγλου 3 (1) , Σαλαβάτης 12 (1) , Τσιότρας 4 , Σταυρίδης , Φωτακάκης , Λιατσικος 12 , Haluz 3