30/05/2022
Old Firm BC 6 15 11 20 - 52 -
Brazzerzz Beachterzz 20 17 13 9 - 59 -

Άντεξαν κι έκαναν σεφτέ οι Brazzerzz Beachterzz!

Η Old Firm(0-2) στα πλαίσια του τέταρτου ομίλου της Summer Development League φιλοξένησαν το βράδυ του Σαββάτου τους μόλις πέντε διαθέσιμους  Brazzerzz Beachterzz (0-1) που έπαιξαν εξαιρετικά για 30 λεπτά κι άντεξαν στην αντεπίθεση των αντιπάλων τους φτάνοντας με αυτόν τον τρόπο στο πρώτο καλοκαιρινό ροζ φύλλο !

Πολύ δυνατό ξεκίνημα πραγματοποίησαν οι φιλοξενούμενοι στο παιχνίδι, καθώς με 0-16 σερί με τους Δρυμαλίτη – Δημητριάδη (από 7π) και τον Δριβάκο (4π) στη ρακέτα έτρεξαν το γήπεδο. Για τους Old Firm οι Ντραγκότι & Κανελλόπουλος σκόραραν μόλις από ένα τρίποντο, για το 6-20 της πρώτης περιόδου.

Δεν άλλαξε κάτι στη συνέχεια. Οι Beachterzz διατήρησαν τον έλεγχο της κατάστασης και τη διαφορά χάρη στους Δριβάκο (9) & Δρυμαλίτη (4)  την ώρα που οι Ντραγκότι – Μουγκαράκης (5π) & Κανελλόπουλος (3) προσπαθούσαν κυρίως από τα 6.75, για να πάμε στο ημίχρονο με το σκορ στο 21-37.

Στην επανάληψη  η παρέα του Δημητριάδη , με τον ίδιο (4π) αλλά και τους Δριβάκο (4) & Δρυμαλίτη (3) έφτασε ως το +21. Στον αντίποδα ο Ντραγκότι (8π) ήταν η μόνη διαρκής απειλή για το καλάθι τους , με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με τον δείκτη του σκορ στο 32-50.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι επιχείρησαν την ολική ανατροπή με τον Μουγκαράκη (11) να βλέπει το καλάθι σα βαρέλι & τον Ντραγκότι (7) να συνεπικουρεί, ωστόσο οι κουρασμένοι Brazzerzz άντεξαν στην πίεση χάρη στους Δρυμαλίτη (6) και Δριβάκο (3) για να κατακτήσουν τη νίκη με το δίκαιο τελικό 52-59 !