23/10/2022
Brotherhoops 14 5 10 22 - 51 -
Puronto Raptors 5 18 18 13 - 54 -

Απέφυγαν το... σοκ οι Puronto Raptors!

Παρά την "ηρωική" και συνάμα καταπληκτική εμφάνιση των Brotherhoops προς το τέλος της αναμέτρησης, οι Puronto Raptors άντεξαν και πήραν το ροζ φύλλο αγώνος με τελικό σκορ 51-54!

Οι Τζεβελέκος, Χάλαρης (2) και όλοι οι Brotherhoops μπήκαν ορεξάτοι στο παρκέ του ΣΕΦ, με τους γηπεδούχους να παίρνουν από νωρίς ένα προβάδισμα, με τους Puronto να στηρίζονται στον Παπαδόπουλο για ό,τι καλό προέκυψε στις αρχές, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 14-5.

Ο Μπελάλης με μια όμορφη προσπάθεια στο ποστ έδωσε ψυχολογία για τους βελτιωμένους στη δεύτερη περίοδο Raptors, με τους... ψυχωμένους Δαλιακόπουλο, Κουλούρη και Βασιλακόπουλο να βάζουν το λιθαράκι τους για τη μείωση του σκορ και εν τέλει το προβάδισμα, με το ημίχρονο να κλείνει στο 19-23 για Raptors.

Μένεγος και Κουλούρης απάντησαν στο τρίποντο του Μπερνίτσα στις αρχές του δεύτερου μέρους, με το παιχνίδι να εξακολουθεί να έχει τρομερό ρυθμό, με τις δύο ομάδες να δείχνουν πως θα τα δώσουν όλα για τη νίκη, με το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 29-41 για Raptors!

Χάλαρης και Βουγάς Α. έκαναν τα πάντα για να πετύχουν την απίστευτη ανατροπή για Brotherhoops με ένα 17-3 σερί στο πρώτο πεντάλεπτο της τελευταίας περιόδου αλλά δεν τα κατάφεραν καθώς έμειναν από... βενζίνη, παράλληλα με την αγωνιστική άνοδο των Raptors ξανά στο τέλος για τη νίκη με τελικό σκορ 51-54!

Betsson Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νίκος Παπαδόπουλος με 20 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα και 5 λάθη. Από Brotherhoops ξεχώρισε ο Ηλίας Χάλαρης με 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 2 λάθη.

Συνολικά οι γηπεδούχοι είχαν 11/40 δίποντα, 6/25 τρίποντα, 11/19 βολές, 39 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 7 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 15 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 16/42 δίποντα, 4/17 τρίποντα, 10/25 βολές, 43 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 8 κλεψίματα και 21 λάθη.

Brotherhoops (Χάλαρης): Βουγάς Α. 7, Ζαχαρόπουλος 10, Χάλαρης 8, Μπερνίτσας 7, Τζεβελέκος 14, Βουγάς Μ. 3, Γιαζιτζής 2.

Puronto Raptors (Κατής): Μπελάλης 2, Λεμπιδάκης 4, Παπαδόπουλος 20, Δαλιακόπουλος 4, Βασιλακόπουλος 2, Βουτσινός, Κουλούρης 13, Γεωργάτης 2, Μένεγος 4, Κατής 3.

Τί μας άρεσε : Το πολύ όμορφο κλίμα του αγώνα!