29/10/2023
Stefanina Timberwolves 18 23 20 14 - 75 -
Atlanta Socks 19 22 32 19 - 92 -

Από την αρχή Atlanta Socks!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν αρκετά αμφίρροπο. Οι δύο ομάδες ανταγωνίστηκαν με αμείωτο πάθος, δίνοντας τον καλύτερο εαυτό τους στο γήπεδο. Οι κορυφαίοι παίκτες των Timberwolves, Καλλιώρας, Καμαρούδης και Simovic, δεν σταμάτησαν να προσπαθούν, ενώ οι Atlanta Socks, με τους Βούλγαρη Σωκράτη, Λογοθέτη και Κυριακού επίσης έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Atlanta Socks να προηγούνται με 19-18.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εξίσου συναρπαστικό. Και οι δύο ομάδες επέδειξαν εξαιρετικές δεξιότητες στην επίθεση και την άμυνα. Οι σκόρερς αγωνίστηκαν για κάθε πόντο, και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 41-41.

Το τρίτο δεκάλεπτο αποδείχτηκε κρίσιμο για την κατάληξη του αγώνα. Οι Atlanta Socks άνοιξαν έναν μικρό χώρο στο σκορ και κατάφεραν να προηγούνται με 73-61. Ο Βούλγαρης Σωκράτης εντυπωσίασε με τις επιθετικές του ικανότητες και οδήγησε της ομάδας του, ενώ οι Timberwolves προσπάθησαν να αντιστρέψουν το μομέντουμ.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους Atlanta Socks να συνεχίζουν την κυριαρχία τους. Οι Timberwolves προσπάθησαν να ανακάμψουν, αλλά οι Atlanta Socks κράτησαν σταθερή την πίεση και κατέληξαν να κερδίσουν τον αγώνα με 92-75. Αυτή η νίκη ήταν σημαντική για την ομάδα των Atlanta Socks και αντικατοπτρίζει τον σκληρό ανταγωνισμό.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Σωκράτη Βούλγαρη ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 35 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Stefanina είναι ο Καμάρης Καμαρούδης ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 17 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Stefanina Timberwolves: Simovic 16 (2) , Αλεπάκης , Καλλιώρας 29 (4) , Καμαρούδης 17 (5) , Σμυρνιός 9 (1) , Αλβανός 3 (1) , Βαχτσεβάνος 1

Atlanta Socks: Κατσικαρίδης 5 , Βούλγαρης Σω. 35 (7) , Βούλγαρης Σ. 4 , Γκιόκας 3 (1) , Χατζηκυριακίδης 9 (1) , Κυριακού 11 , Τυρίκος 2 , Λογοθέτης 23 (4)