23/03/2022
Sintrim Team 16 12 22 13 - 63 -
Remax Domino 7 13 12 12 - 44 -

Αποφασισμένοι για την νίκη οι Sintrim Team!

Ένα σκληρό παιχνίδι ανάμεσα στην ομάδα των Sintrim και την ομάδα των Remax έφτασε στο τέλος , όπου μετά από αρκετές εντάσεις οι Sintrim κατάφεραν να φύγουν με την νίκη με σκορ 63-44.

Ένας αγώνας ο οποίος κρίθηκε από την αποφασιστικότητα των παιχτών της Sintrim οι οποίοι από την πρώτη κιόλας περίοδο θέλησαν να καθαρίσουν το ματς. Δημιούργησαν μια πολύ καλή διαφορά οι οποία συνεχώς μεγάλωνε περίοδο με την περίοδο. Το τρίτο δεκάλεπτο έμελλε να είναι και το μοιραίο καθώς στο τέλος του οι Remax βρισκόντουσαν πίσω στο σκορ για 18 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο προσπάθησαν με μια καλή εμφάνιση να πλησιάσουν όσο μπορούν κάτι όμως που δεν έγινε.

MVP του αγώνα ήταν ο Νίκας Μάνος πετυχαίνοντας ένα φανταστικό double double με 19 πόντους και 17 ριμπάουντ. Εξίσου καλός ήταν και ο Καραγιαννιώτης Δημήτρης όπου πέτυχε και αυτός double double με 19 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Από την πλευρά των Remax άξιος αναφοράς είναι ο Χουλίαρας Δημήτρης ο οποίος πέτυχε double double με 13 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Sintrim Team: Πιερρουτσάκος 6 , Κουτσιμάνης 13 , Καραγιαννιώτης 19 (4) , Νίκας 19 (1) , Λαδόπουλος 4 (1) , Μπούζης , Λιβέρης , Μάρκος 2

Remax Domino: Ράπτης 3 , Παλαντζιάν 2 ,Χουλιάρας 13 , Λάμπος 10 (2) , Γραμματικός 6 (2) , Ηλιάδης Π. 5 (1) , Ηλιάδης Σ. 2 , Ηλιάδης Η 3 (1)