16/06/2022
Sicarios BC 24 24 32 26 - 106 -
Stefanina Timberwolves 12 14 10 15 - 51 -

Απολαυστικοί και αήττητοι οι Sicarios I.T.G. Group!

Μετά από φανταστικοί και άκρως εντυπωσιακή εμφάνιση οι Sicarios I.T.G. Group κατάφεραν να ισοπεδώσουν τους Stefanina Timberwolves με το τελικό σκορ να είναι 106-51.

Οι Sicarios από την πρώτη στιγμή του παιχνιδιού έδειξαν να έχουν το πάνω χέρι όπου και έτσι έγινε , καθώς με τα υπέροχα καλάθια του Παπαθανασίου αλλά και τα τρίποντα του Μητσάκη κατάφεραν να δημιουργήσουν μια διαφορά 12 πόντων την οποία και προσπαθούσαν να κρατήσουν με δυσκολία χάρης στα όμορφα δίποντα του Καλλιώρα. Το δεύτερο δεκάλεπτο όμως θα είναι εξίσου καταιγιστικό για τους Sicarios καθώς θα μπορέσουν να πετύχουν άλλους 24 πόντους την ίδια στιγμή που οι Λύκοι παλεύουν να μείνουν όσο το δυνατόν πιο κοντά στο σκορ.

Τα πράγματα όμως θα ξεφύγουν στην τρίτη περίοδο στην οποία 3 παίχτες τον Sicarios θα σκοράρουν πάνω από 10 πόντους φτάνοντας έτσι την διαφορά μέχρι και τους 44 ολόκληρους πόντους , με τους Λύκους να είναι ίσως για πρώτη φορά στην ιστορία τους τόσο χαμηλά σε πόντους. Η τέταρτη περίοδος ήταν καθαρά διαδικαστική καθώς οι Λύκοι με τον Σπυριδόπουλο προσπαθούσαν να μειώσουν όσο μπορούν την διαφορά αλλά δεν μπορούσαν με τίποτα να σταματήσουν την επίθεση των Sicarios , οι οποίοι τελικά θα περάσουν τους 100 πόντους και πάρουν την νίκη με τελικό σκορ 106-51 μένοντας έτσι για ακόμα μια φορά αήττητοι στον όμιλό τους.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Γιάννης Μητσάκης ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό double double με 27 πόντους και 16 ασίστς.

Για την ομάδα των Timberwolves άξιος αναφοράς είναι ο Θανάσης Δουλγκερής ο οποίος ο οποίος άγγιξε το double double με 6 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Sicarios I.T.G. Group: Λεφάκης 3 (1) , Παπαθανασίου 24 (2) , Μητσάκης 27 (6) , Μαυρίδης 31 (3) , Πανταζής 7 , Συμεωνίδης 14

Stefanina Timberwolves: Σπυριδόπουλος 12 (2) , Δουλγκερής 6 , Σταλέντσης 2 , Καλλιώρας 16 , Κοτζαμπάσης , Παχούμης 2 , Γούσιος , Μπουτκόβαλης 11 (1) , Αλβανός , Χουρδάκης 2